הוארך מעצרו של פעיל השמאל ב-7 ימים

בית המשפט קיבל את בקשתו של הפעיל שעמד במרכז תחקיר "עובדה" ונעצר בנתב"ג - ואסר לפרסם את שמו. מוקדם יותר טענה פרקליטתו כי הוא לא ניסה להימלט מהארץ ואמרה כי הוא קיבל איומים על חייו

פעיל השמאל שנעצר (פלאש 90)

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) בשבוע את מעצרו של פעיל השמאל שנעצר אתמול בנמל התעופה בן גוריון בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. במהלך הדיון נענה השופט לבקשת פרקליטת הפעיל, שעמד במרכז תחקיר "עובדה", ואסר לפרסם את שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום אמרה פרקליטתו של הפעיל כי הוא לא ניסה להימלט מהארץ. "הוא פשוט התחיל לקבל איומים", אמרה עו"ד לאה צמל בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנשים פרסמו את הכתובת שלו בכל מיני אתרים של הימין ובדיוק החברים שלו מחו"ל אמרו לו לבוא אליהם. הוא בירר שאין נגדו שום צו מעצר או מניעת יציאה מן הארץ ושהוא לא זומן לשום חקירה - אז הוא חשב שזו הזדמנות טובה לצאת לנופש הזה".

עו"ד צמל הוסיפה כי "כל הסיפור מאוד פגע בו, אז הוא החליט לנסוע. לא מדובר בבריחה. הוא לקח בחשבון שזה עלול לקרות, אבל יש לו זכות מלאה לכך".

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי האיש נעצר אחרי שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני כי בכוונתו לעזוב את הארץ. אחר הצהריים הבחינו שוטרים ממחוז ש"י כי האיש נוסע לכיוון נמל התעופה בן גוריון. הם החלו לעקוב אחריו מתוך מחשבה שהאיש מתכוון לאסוף נוסעים בנמל התעופה. אלא שבשלב מסוים הם גילו כי הוא נעמד בתור לעמדת הצ׳ק-אין - מתוך כוונה לעזוב את המדינה.

השוטרים עצרו את האיש והוא הועבר לחקירה במחוז ש״י של המשטרה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע.