חשד: פגשו במחבל מתל אביב, אך דיווחו רק אחרי 3 ימים

בית המשפט האריך את מעצרו של עובד מכולת הסמוכה למקום שבו נלכד המחבל נשאת מלחם שביצע את פיגוע הירי בתל אביב. על פי החשד, העובד ובעליה של המכולת שבה הועסק מכרו סיגריות למלחם, אולם התמהמהו בדיווח למשטרה בנושא

החשוד במהלך הדיון בהארכת מעצרו

חקירת הפיגוע בתל אביב: בית משפט השלום בחיפה האריך היום (שלישי) את מעצרו של צעיר נוסף למשך חמישה ימים, לאחר שנחשד בסיוע לרצח, בקשירת קשר ובהתארגנות בלתי חוקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זוהי הפעם השנייה שבית המשפט מאריך את מעצרו של הצעיר, שהועסק במכולת הסמוכה למקום שבו אותר המחבל נשאת מלחם בערערה. פרקליטו של החשוד, עורך הדין ג'מיל חטיב טען כי הקשר בין החשוד למלחם הוא מזערי לחלוטין וכי הוא נעצר לשווא.

עו"ד ג'מיל חטיב

"הצעיר הזה בסך הכל ראה את נשאת מסתובב בשכונה", אמר לחדשות 2 Online. "בהתחלה הוא התמהמה ולא הודיע כי ראה אותו, אך מאוחר יותר הוא הגיע בכוחות עצמו למשטרה והודיע על מיקומו של המחבל. למעשה מדובר באדם שבא ועוזר לחקירה ולשוטרים לאתר את נשאת - ואז עוצרים אותו".

ההערכה: דיווחו על המחבל רק אחרי שלושה ימים

מפרטים שעלו לאחר מעצרם של עובד המכולת ובעליה עולה החשד כי הם הבחינו במלחם כבר ביום שלישי, בזמן שכוחות הביטחון ניהלו מצוד אחריו. מלחם הגיע למכולת בכדי לקנות סיגריות ומצרכים נוספים.

לאחר שמלחם עזב את המכולת, אמר העובד לבעליה כי מדובר במחבל מתל אביב. בימים שחלפו מאז, התייעצו השניים עם מכריהם ועם עורכי דינם ודיווחו למשטרה רק ביום שישי על כך שמלחם נמצא בכפר.

מקורביו של מלחם שוחררו ממעצר

על רקע הארכת המעצר שבוצעה היום, בראשית השבוע אישר בית המשפט לשחרר את אביו ואחיו הבכור של המחבל שנעצרו במהלך המצוד אחריו. בשלב זה טרם התברר מה ידעו בני המשפחה על תכניותו של מלחם.

הבית בו הסתתר מלחם

השניים שוחררו במסגרת הסכמה אליה הגיע עורך דינה של המשפחה נחמי פיינבלט עם המשטרה ועם השב"כ. בית המשפט השלום בחיפה אישר את ההסכמה בין הצדדים. ביציאתו מבית המשפט אמר האב, מוחמד מלחם: "לא שיתפתי פעולה (עם בני), לא בהתחלה ולא בסוף. אני עייף, אני מותש. חוקרי השב"כ עשו את העבודה שלהם והיה צפוי שאני וקרובי המשפחה ניעצר ראשונים".