פרקליטתו של פעיל השמאל שנעצר בנתב"ג: "קיבל איומים, לא ניסה להימלט"

עו"ד לאה צמל, שמייצגת את האיש החשוד בקשירת קשר לביצוע פשע בעקבות תחקיר "עובדה": "פרסמו את הכתובת שלו בכל מיני אתרים של הימין; חברים מחו"ל אמרו לו לבוא אליהם - אז הוא תכנן לנסוע". הוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו

פעיל השמאל שנעצר (פלאש 90)

פרקליטתו של פעיל השמאל שנעצר אתמול (שני) בנמל התעופה בן גוריון בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע בעקבות תחקיר "עובדה" שבו כיכב, אומרת הבוקר כי הוא לא ניסה להימלט מן הארץ. הוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו כשהמשטרה מייחסת לו קיום מגע עם סוכן זר וקשירת קשר לביצוע פשע. כמו כן, נמנע ממנו מפגש עם עורך דין למשך חמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא פשוט התחיל לקבל איומים", אומרת עו"ד לאה צמל בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנשים פרסמו את הכתובת שלו בכל מיני אתרים של הימין ובדיוק החברים שלו מחו"ל אמרו לו לבוא אליהם. הוא בירר שאין נגדו שום צו מעצר או מניעת יציאה מן הארץ ושהוא לא זומן לשום חקירה - אז הוא חשב שזו הזדמנות טובה לצאת לנופש הזה".

עו"ד צמל מוסיפה כי "כל הסיפור מאוד פגע בו, אז הוא החליט לנסוע. לא מדובר בבריחה. הוא לקח בחשבון שזה עלול לקרות, אבל יש לו זכות מלאה לכך".

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי האיש נעצר אחרי שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני כי בכוונתו לעזוב את הארץ. אחר הצהריים הבחינו שוטרים ממחוז ש"י כי האיש נוסע לכיוון נמל התעופה בן גוריון. הם החלו לעקוב אחריו מתוך מחשבה שהאיש מתכוון לאסוף נוסעים בנמל התעופה. אלא שבשלב מסוים הם גילו כי הוא נעמד בתור לעמדת הצ׳ק-אין - מתוך כוונה לעזוב את המדינה.

השוטרים עצרו את האיש והוא הועבר לחקירה במחוז ש״י של המשטרה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע.