התרעה על פיגוע בדרום: נעצר חשוד

כוחות משטרה גדולים פרסו מחסומים בכבישים באזור אשדוד, אשקלון ושדרות בחיפוש אחר פלסטינית תושבת בית סירא, שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע. במהלך החיפושים נעצר קרוב משפחתה והתברר כי החשודה עצמה לא נכנסה לתחומי ישראל. המשטרה הכריזה על חזרה לשגרה

התרעה ממוקדת על כוונה של פלסטינית תושבת בית סירא לבצע פיגוע בישראל גרמה הבוקר (שני) לכוננות גבוהה באזור הדרום. כוחות גדולים של משטרה פרסו מחסומים וביצעו סריקות, במהלכן נעצר קרוב משפחתה של המחבלת בחשד שסייע לה, והתברר שהחשודה עצמה לא נכנסה לתחומי ישראל. במרחב דרום הודיעו על חזרה לשגרה והסירו את המחסומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודה, כך על פי המידע שהגיע למערכת הביטחון, עלתה על רכב טרנזיט לבן. דובר משטרת לכיש מסר כי "בעקבות פעילות ביטחונית הופעלו מחסומי אזעקה בגזרה". במשטרה אף ביקשו מהציבור לגלות הבוקר עירנות.

החשודה אחריה מתנהל החיפוש

סמוך לקיבוץ ארז נעצר החשוד, קרוב משפחתה של הפלסטינית שאף החזיק בטלפון הנייד שלה. בתחקור ראשוני נמצא כי החשודה עצמה לא נכנסה לישראל. החשוד נעצר והועבר לחקירת הגורמים הרלוונטיים. מחסומי המשטרה הוסרו והאזור חזר לשגרה.

החיפושים, הבוקר (חדשות 2)

באירוע אחר הבוקר בצפון השומרון ניסה מחבל לדקור חייל במהלך בידוק סמוך ליישוב חרמש. המחבל נורה על ידי כוח צה"ל שהיה במקום, לא היו נפגעים לכוחותינו.

בשבוע שעבר נרשמה בהלה באזור הרצליה בעקבות מידע ראשוני על צעיר פלסטיני שמתכוון לבצע פיגוע. בתום סריקות נרחבות איתרו כוחות המשטרה את הפלסטיני, תושב מזרח ירושלים, שהסתכסך עם הוריו וברח מהבית. למרות החשש הראשוני, במשטרה העריכו כי הצעיר לא התכוון לבצע פיגוע.