התכנית: הגברת אכיפה ואיסוף נשקים

בתום דיון מיוחד הנחה ראש הממשלה נתניהו את השר לביטחון פנים ארדן והמפכ"ל אלשיך להגיש תוך שבועיים תכנית של כלל משרדי הממשלה להגברת אכיפת החוק במגזר הערבי. בהמלצות: תחנות משטרה חדשות יוקמו והפיקוח על בנייה בלתי-חוקית ייאכף באופן מידי

התכנית: הגברת אכיפה ואיסוף נשקים. כפר קא (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (ראשון) דיון מיוחד בנושא הגברת אכיפת החוק במגזר הערבי. בדיון לקחו חלק גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך וראש השב"כ יורם כהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום הדיון הנחה נתניהו את המשתתפים להגיש בתוך פרק זמן קצר (שבוע עד שבועיים) תכנית משולבת של כלל משרדי הממשלה בנושא הטיפול באכיפת החוק ביישובים הבדואיים בדרום וביישובים והערים במשולש ובגליל.

התכנית תכלול מספר נקודות:

  • הקמת תחנות משטרה חדשות.
  • אכיפת הפיקוח על בנייה בלתי חוקית.
  • איסוף נשקים לא חוקיים.
  • קיום פעילות משטרתית רציפה ביישובים. 

הסיוע למגזר הערבי - על תנאי? 

בשבוע שעבר פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 שראש הממשלה נתניהו שוקל להתנות מתן סיוע בהיקף של 10 מיליארד שקלים בשורה של תנאים. נתניהו מינה את השרים יריב לוין וזאב אלקין לגבש שורה של תנאים ועקרונות למגזר הערבי לקבלת הסיוע.

"נתניהו מזגזג כרגיל", אמרו בעקבות הפרסום גורמים במגזר הערבי לחדשות 2. "אנחנו מקווים שזה לא תירוץ מראש כדי לא לקיים את התכנית". הפרסום אף הוביל לגינויים נרחבים משורות האופוזיציה, אך מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי נתניהו מחויב לתכנית.

בשבוע שעבר, למחרת פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, הגיע נתניהו למקום ונשא דברים מחוץ לפאב "הסימטא" שבו אירע הירי. "אני מצפה מכל חברי הכנסת הערבים, כולם, בלי יוצא מן הכלל - לגנות את הרצח ללא גמגום, ללא צחצוחי לשון", אמר נתניהו. "רצח הוא רצח. צריך לפעול נגדו".

"יש הסתה פרועה של האסלאם הקיצוני נגד מדינת ישראל בכל המגזר הערבי", הוסיף נתניהו. "הסתה במסגדים, הסתה במערכות החינוך, הסתה ברשתות החברתיות. אנחנו פועלים בתקיפות נגד ההסתה הזאת, כפי שעשינו כשהוצאנו מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית והמוראביתון. אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל: מדינת חוק לרוב אזרחיה ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה במובלעות שאין בהן אכיפת חוק".