תיעוד: מעצר חשוד בסיוע למחבל

בנשקים שלופים: מצלמות אבטחה תיעדו כוח מסתערבים עוצר חשוד בסיוע למחבל נשאת מלחם - שרצח 3 בת"א. היום: מעצרים ופשיטות בערערה. אבי הרוצח: "לא סייעתי לו". ארדן מעכב העברת הגופה "מחשש להסתה"

אביו ואחיו של המחבל נשאת מלחם, שרצח שלושה בני אדם בתל אביב לפני יותר משבוע, שוחררו היום (ראשון) למעצר בית - אך במקביל פשטו כוחות משטרה ושב"כ על שכונת אדהאראת בערערה ועצרו מספר חשודים בסיוע למחבל. אחד מאותם מעצרים תועד על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראה כוח מסתערבים שמגיע ברכב מסחרי לכפר סמוך לערערה, לשם הגיע החשוד לבקר את אחותו. עם הגעתו לכפר, המסתערבים ניגשים אליו עם נשקים שלופים, עוצרים אותו באמצע הרחוב ומכניסים אותו לרכב המסחרי. משם ככל הנראה נסעו עמו לביתו בערערה וערכו חיפוש.

כוחות הביטחון בערערה (פלאש 90)

בתוך כך, העברת גופתו של מלחם לידי משפחתו לצורך קבורה עדיין מעוכבת. השר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקש מהמשטרה "ליצור תנאים שיבטיחו שהלווייתו של המחבל לא תהפוך למפגן של הסתה ותמיכה בטרור".

במערכת הביטחון מעריכים במידה רבה של ודאות שאת פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב ואת רצח נהג המונית אמין שעבאן ביצע מלחם על דעת עצמו, מתוך מניעים לאומניים. עם זאת, לאחר שהסתיים מסע ההרג שלו זכה המחבל לסיוע נרחב - ובכך מתמקדת החקירה.

במשטרה ובשב"כ מנסים לאתר שורה של סייענים, בין אם סייעו לו ישירות להסתתר וסיפקו לו מזון ובין אם סייעו בעקיפין על ידי כך שידעו על מקום הימצאו ולא דיווחו. מהערכות שונות עולה שמלחם לא הסתתר כל הזמן בבית שבו נתפס בסופו של דבר, אלא נע בין מספר יעדים שונים.

"לא שיתפתי פעולה עם בני". מוחמד מלחם (חדשות 2)

"לא שיתפתי פעולה (עם בני), לא בהתחלה ולא בסוף", אמר היום מוחמד, אביו של נשאת מלחם, עם יציאתו מבית המשפט. "אני עייף, אני מותש. חוקרי השב"כ עשו את העבודה שלהם והיה צפוי שאני וקרובי המשפחה ניעצר ראשונים. אני מכבד את חוקרי השב"כ, אין לי שום דבר נגדם".