אחיו של מתכנן חטיפת ורצח הנערים נעצר

4 פעילי חמאס מחברון נעצרו בפעילות משותפת של השב"כ וצה"ל: על פי כתבי האישום, החולייה תכננה לבצע פיגועי ירי מרכב גנוב ולרצוח ישראלים. בראש החולייה עמד אחיו של מתכנן חטיפת ורצח שלושת הנערים לפני כשנה וחצי

ארכיון (רויטרס)

חוליית חמאס נוספת סוכלה לפני פיגוע ירי: היום (ראשון) הותר לפרסום כי פעילי חמאס מהעיר חברון תכננו פיגוע ירי ורכשו כלי נשק במטרה לרצוח. בראש החולייה עמד מחמד עלי קואסמה - אחיו של חסאם קואסמה, שתכנן את חטיפת ורצח שלושת הנערים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל - ביוני 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השב"כ וצה"ל עצרו בפעילות משותפת את חברי החולייה לפני כחודשיים. בשב"כ הדגישו כי העצורים תכננו לבצע פיגוע ירי לעבר כביש 35, בסמוך לעיר חברון. לצורך הפיגוע הם רכשו רובה M-16 ואקדח.

חברי החולייה שנעצר

קואסמה בן ה-38 גייס את חברי החולייה, וככל הנראה פעל בהשראת אחיו. חבר נוסף בחולייה הוא לואי פיצל השלמון, פעיל חמאס בן 32 שישב בעבר בכלא בגלל פעולות טרור. שני פעילי חמאס נוספים - עאמר מחמד עויוי בן ה-29 וחסאם פח'רי השלמון בן ה-24 - נעצרו גם כן במסגרת הפעולה.

הנשק שנתפס אצל חברי החולייה (תקשורת שב"כ)

התכנון: רכב גנוב ומקום מחבוא

מחקירת העצורים בשירות הביטחון הכללי עלה כי במסגרת התכנון נסעו קואסמה ולואי השלמון מספר פעמים בכביש 35, כדי לאתר את הנקודה הטובה ביותר לביצוע הפיגוע. לאחר שרכשו כלי נשק גייס קואסמה סייענים, שהיו אמורים להשיג כלי רכב גנוב לביצוע הפיגוע. הסייענים היו אמורים גם לסייע לחברי החולייה לברוח מכוחות הביטחון

לאחר שפוענחה הפרשה ונעצרו חברי החולייה, הוגשו לאחרונה לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד חברי החוליה: הארבעה נאשמים בקשירת קשר לגרימת מוות בכוונה וחברות בחוליית טרור מטעם חמאס. חברי החוליה נעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינם.

"סיכולה של חוליית טרור זו, בעלת רמת מוכנות גבוהה למימוש הפיגוע, שב וחשף את הניסיונות, הבלתי פוסקים, של פעילי חמאס בחברון להוציא אל הפועל פיגועים קשים", נמסר מהשב"כ.