מבט מבפנים: כאן הסתתר המחבל

המשטרה חושדת כי מקום המסתור של נשאת מלחם בימים האחרונים היה בית נטוש ששייך למשפחתו. בבית הזה, שבעבר היה בית המגורים הרשמי של המשפחה, נמצאו הבוקר אוכל ושתייה שעל פי החשד שימשו את המחבל הנמלט

יום אחרי שאותר בערערה ונורה על ידי כוחות הביטחון, נחשף מקום המסתור של נשאת מלחם, המחבל שרצח שלושה ישראלים לפני כשבוע בתל אביב. מדובר בבית שבו התגוררה משפחת מלחם בעבר, לפני כ-10 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיום, מדובר בבית נטוש. מדי פעם היה מגיע אליו אחד האחים למשפחת מלחם על מנת לישון בו לילה או שניים. על פי החשד, בבית הזה הסתתר נשאת מלחם בימים האחרונים - זאת בשל האוכל והשתייה שנמצאו בו הבוקר (שבת). בכניסה לבית נמצאו קליעים.

"אנחנו החלטנו להסתפק בהלוויה מצומצמת", אמר הבוקר קרוב משפחתו של המחבל, אחמד מלחם, לחדשות 2 Online. "גם סוכת האבלים תהיה בתוך הבית. אנחנו לא רוצים לגרום להתלהמות או לעימותים".

"אף פעם לא נדע מה היה המניע האמיתי"

"מבחינתנו הסיפור נגמר", הוסיף קרוב משפחתו של מלחם, "אבל כמשפחה צר לנו שנשאת נורה, כיוון שככה לא נדע לעולם את האמת. אף פעם לא נדע מה היה המניע האמיתי שהפעיל אותו".

הבית שבו הסתתר ככל הנראה המחבל, הבוקר (חדשות 2)

"בשב"כ ובמשטרה יסדרו עכשיו את התיק ככה שהרצח ייחשב על רקע לאומני, וזה רק יגביר את ההסתה נגד האוכלוסייה הערבית, ובמיוחד נגד ערערה, זה מה שחורה לנו", הוסיף אחמד מלחם. "בגלל זה קראנו לנשאת להסגיר את עצמו דרך התקשורת בימים האחרונים".

הבית שבו הסתתר ככל הנראה המחבל, הבוקר (חדשות 2)

במשפחה לא יודעים להסביר איך זה שהמשטרה, שלטענתה עשתה חיפוש בכל בתי המשפחה בערערה, לא נכנסה דווקא לבית הנטוש שבו ככל הנראה הסתתר המחבל בימים האחרונים.

"נשאת לא הבחין בין יהודים וערבים במסע הרצח"

לא רק משפחתו של נשאת מלחם מודאגת מההסתה נגד המגזר הערבי, אלא גם יתר התושבים בערערה. "טוב שזה מאחורינו", אמרו תושבים לחדשות 2 Online, "אבל שלא יכתימו עכשיו את ערה וערערה. אנחנו קוראים למסיתים שיתפסו טרמפ על עגלה אחרת של הסתה".

הבית שבו הסתתר ככל הנראה המחבל, הבוקר (חדשות 2)

"בין אם נשאת פעל לבדו", הוסיפו אותם תושבים, "ובין אם יש כמה תושבים שעזרו לו, זה לא אומר שהאוכלוסייה הערבית תומכת במה שהוא עשה. חשוב גם לזכור שהוא לא רצח רק יהודים, אלא גם נהג מונית ערבי. זאת אומרת שהוא לא הבחין בין יהודים וערבים במסע הרצח שלו".