אישום: תכננו להפעיל פצצה בעת נאום נתניהו

שני תושבי מזרח י-ם הואשמו כי חברו לפעיל חמאס ויחד תכננו להוציא לפועל פיגועים נגד ישראלים. בין היתר השלושה תכננו להפעיל מטען באולם "ארנה" מתחת לבמת הנאום של רה"מ

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חאזם סנדוקה בן 22 ופהדי אבו קיעאן בן 19, תושבי מזרח ירושלים, בגין קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, מגע עם סוכן זר ועבירות נוספות. על פי כתב האישום, הנאשמים אף תכננו להתנקש בחייו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום השניים סייעו לפעיל החמאס אחמד עזאם להוציא לפועל פיגועים שונים באמצעות מטעני חבלה. מכתב האישום עולה כי פעיל החמאס שכר דירה בשכונת אבו דיס, רכש כלים שונים והחל ברכישת חומרים כימיים - בעצמו ובאמצעות חאזם סנדוקה שגויס על ידו.

בתחילת החודש תכננו השלושה לבצע פיגוע בירושלים. בנוסף נטען כי ניסו לגייס תומכי חמאס נוספים לביצוע הפיגוע.

מכתב האישום עולה כי עזאם וסנדוקה שוחחו על האפשרות להניח מטען בעת נאום נתניהו. "לאחר שסנדוקה ועזאם שוחחו על האפשרות לבצע פיגוע חטיפה או פיגוע התאבדות או פיגוע של הנחת מטעני חבלה, החל סנדוקה לחשוב על מקומות המתאימים לביצוע פיגועים. סנדוקה, שעבד בעברו בחברת שמירה בירושלים - סבר בין היתר, כי ניתן יהיה להטמין מטען באולם 'ארנה', מתחת לבמה בעת שראש הממשלה נואם עליה".

ארכיון (Moshe Shai/FLASH90)

שכרו דירת מסתור למחבלים מתאבדים

סנדוקה מואשם כי במספר מועדים השיג חומרים כימיים שונים במשקלים של עשרות קילוגרמים בכל פעם, לצורך הכנת חומרי נפץ ומטעני חבלה, והעבירם לעזאם שהחזיקם במעבדת חבלה בתוך דירה בשכונת אבו דיס. בדירה גם תכננו להסתיר מחבלים מתאבדים.

אבו קיעא, תומך ומזוהה עם ארגון דעא"ש, נאשם כי תכנן להעביר כלי נשק בין הגדה לישראל ובין ישראל לגדה וכן יבצע פיגוע רצחני כנגד אזרחי מדינת ישראל.

חוליית הטרור שתכננה לחטוף יהודים

"כתב אישום הוגש נגד שני נאשמים שתכננו לבצע פיגוע רצחני נגד אזרחי ישראל. הנאשמים ופעילים נוספים רכשו מאות קילגרמים של חומרים כימיים שהובאו למעבדה במטרה לייצר מהם חומרי נפץ ומטענים", מסרה עו״ד ענת גרינבאום מפרקליטות מחוז ירושלים.

"נאשם אחד התומך ופעיל בחמאס ונאשם שני התומך בארגון הטרור דאע"ש - תושבי מזרח ירושלים- פעלו יחד עם אחמד עזאם פעיל חמאס מחברון - להוצאתם לפועל של הפיגועים הרצחניים. פעולת השב״כ מנעה בדקה התשעים את ביצוע זממם״.