רשמית: הופסקו הסריקות בתל אביב

ביום ה-7 למצוד אחר המחבל נשאת מלחם, החיפושים מתמקדים באזור הצפון והסריקות שם מתבצעות על בסיס מידע מודיעיני. במשטרה ובשב"כ ממשיכים להתבסס על קצה החוט שנמצא בידם, ובמקביל נבדקת הערכה שלפיה סייען מספק למחבל מקום מחסה

הסריקות בתל אביב, השבוע (חדשות 2)

המצוד אחר המחבל נשאת מלחם נמשך כבר שבעה ימים, והיום (חמישי) הסתיימו באופן רשמי הסריקות בתל אביב. כוחות המשטרה בעיר עברו למצב של שגרת חירום האופיינית לתקופה כזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדיין ניתן לראות ברחובות תל אביב לא מעט שוטרים, אבל המטרה היא לא בהכרח לתפוס את המחבל, אלא להקנות לתושבים תחושת ביטחון ולתת מענה מהיר למקרה של אירוע טרור אחר.

טיפסו על עצים. הסריקות בת"א, השבוע (חדשות 2)

מוקד החיפושים העיקרי היום היה אזור הצפון. כוחות הביטחון המשיכו לעבוד על פי אותו קצה חוט שנמצא בידיהם, אבל עדיין אין לכוחות הביטחון ידיעה חד משמעית שהתקבלה לאורך היום לגבי מיקומו הספציפי של הרוצח הנמלט שהביא למותם של שלושה בני אדם ביום שישי שעבר.

בניגוד לחיפושים השיטתיים שהתנהלו בתל אביב, מבית לבית, הסריקות בצפון מתבססות על מידע מודיעיני. השוטרים נכנסים לבית מסוים רק לאחר שהם חושבים שלנשאת מלחם יש סיבה טובה להיות בו.

כיוון שהיורה מצליח להסתתר במשך קרוב לשבוע, עולה ההערכה כי יש מי שמסייע לו ככל הנראה ומספק לו לינה, אוכל ומקום מחסה. לפיכך, ניתן להניח כי חקירת המשטרה מתמקדת בין היתר גם במציאת הסייענים של החשוד.