הוארך שוב מעצרו של אב המחבל מת"א

בית משפט השלום בחיפה האריך בשלושה ימים את מעצרם של שלושה חשודים, בהם אביו ואחיו של המחבל נשאת מלחם וכן מכר של המשפחה. האב חשוד בסיוע לרצח. אתמול שוחרר אח נוסף של נשאת, שנעצר למחרת הפיגוע

חשוד בסיוע לרצח. (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה האריך בשנית את מעצרם של אב המחבל נשאת מלחם, אחיו ומכר המשפחה עד יום ראשון הקרוב. האב, מוחמד מלחם, חשוד כי סייע לו לרצוח את אלון בקל, שימי רוימי ואמין שעבאן ז"ל בפיגוע בתל אביב ביום שישי האחרון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשב"כ ביקשו להאריך את מעצרם של השלושה ב-10 ימים, אך בית המשפט לא נעתר לבקשה והסתפק בשלושה ימים בלבד. הדיון התנהל במשך כחמש שעות.

"המצב הראייתי נגד הלקוחות שלי חלש", קבע פרקליט משפחת מלחם, עו"ד נחמי פיינבלט, בריאיון שהעניק לחדשות 2 לאחר הדיון. "לטעמי, ביהמ"ש התלבט האם להאריך את מעצרם, אבל לאור חומרת המעשה החליט לתת חבל נוסף לשב"כ. אני מאמין שעד יום ראשון הם ישוחררו".

אתמול הורה בית המשפט לשחרר את אחיו של המחבל - ג'אודת מלחם. מוקדם יותר היום הורה בית המשפט לשחרר ללא תנאים מגבילים את תושב מזרח ירושלים שנעצר לפני שלושה ימים בחשד שסייע למחבל מתל אביב. עם שחרורו התברר כי מדובר במנהל עבודה באתר בנייה בתל אביב, שהעסיק את מלחם בעבר.

החיפושים מתמקדים בוואדי ערה ובשטחים

מתחזקת ההערכה שהמחבל בשטחים

מהחקירה עלה כי המחבל יצר קשר עם המעסיק כמה ימים לפני הפיגוע. האיש לא ענה לו באותו יום כי לא זיהה את המספר. בהמשך נשאת מלחם הצליח ליצור עמו קשר ודרש כסף על עבודה שביצע עבורו. זה למעשה היה הקשר היחיד ביניהם.

בתוך כך, נמשכו היום החיפושים אחר מלחם באזור קו התפר, בעיקר בבתי קרובי משפחתו של המחבל. בין היתר מתמקדים החיפושים ביומיים האחרונים בוואדי ערה.

בשלב זה מתחזקת ההערכה שהמחבל נמצא בשטחים. ההערכה הזו נבדקת בין השאר על ידי המקורות של שירותי הביטחון.