המחבל מת"א רצח גם את נהג המונית

רצח נהג הותר לפרסום כי המשטרה מעריכה שנשאת מלחם, המחבל מפיגוע הירי בתל אביב, רצח גם את נהג המונית אמין שעבאן במהלך מנוסתו. החיפושים אחר נשאת מתמקדים באזור קו התפר ונבדקת האפשרות שהצליח להימלט לשטחים

נרצח ע"י המחבל. שעבאן ומלחם

פרטים נוספים מחקירת הפיגוע בתל אביב נחשפים: המחבל נשאת מלחם, שרצח את אלון בקל ושימי רוימי ז"ל בפיגוע בפאב בת"א ביום שישי האחרון, רצח גם את נהג המונית אמין שעבאן במהלך בריחתו - כך הותר הערב (רביעי) לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרט הזה אודות חקירת הפיגוע נחשף בעקבות בקשת המשטרה לעדכן את צו איסור הפרסום בפרשה. במסגרת העדכון, ביקשה המשטרה מבית משפט השלום בתל אביב לחשוף את הציבור בנוגע לרציחתו של נהג המונית.

הנסיבות בהן רצח מלחם את שעבאן עדיין מוטלות תחת צו איסור פרסום. כבר אתמול רמז מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך על כך שנהג המונית הוא אכן הקורבן השלישי בפיגוע.  

אמין שעבאן ז"ל

ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) תקף בחריפות את ההודעה המאוחרת של המשטרה בדבר זהותו של הרוצח. "השב"כ והמשטרה בשירות מנגנון ההסתה של נתניהו, ידעו מהרגע הראשון את זהותו של מי שרצח את אמין שעבאן אך התעלמו במתכוון שיהיה מרווח להסתה כנגד הציבור הערבי ומנהיגיו", טען סעדי.

התקדמות במצוד אחר המחבל

בתוך כך, המצוד אחר המחבל עדיין נמשך. למרות שמקום הימצאו של מלחם אינו ידוע לכוחות הביטחון, חלה באחרונה התקדמות במרדף אחריו.

החיפושים נמשכים, יש קצה חוט (רויטרס)

תחת מגבלות הצנזורה, ניתן לדווח כי יש לחוקרי השב"כ והמשטרה קצה חוט בנוגע למסלול הימלטותו של המחבל. בעקבות אותו מידע, הכריז אתמול מפכ"ל המשטרה על הורדת הכוננות באזור גוש דן.

חיפושים נרחבים באזור קו התפר

בשלב זה ככל הנראה אין מידע מדויק על מיקומו של מלחם, אך על פי ההערכות של ראשי השב"כ לשעבר יעקב פרי ואבי דיכטר, המחבל מסתתר בשטחים. 

החיפושים היום התמקדו באזור קו התפר. הנחת העבודה היא שמלחם באזור או שכבר הצליח להימלט לשטחי הרשות הפלסטינית. בשלושת הימים האחרונים כוחות גדולים של משטרה וימ"מ התרכזו בעיקר באזור ואדי ערה. במקביל, נערך היום מבצע חסר תקדים של איסוף אמצעי לחימה בלתי חוקיים במגזר הערבי.

בתוך כך, הערב נפתח פאב "הסימטא" מחדש - חמישה ימים לאחר הפיגוע במקום. במהלך הערב הגיעו עוברים ושבים והדליקו נרות בפינת זיכרון שהוקמה במתחם.