יש קצה חוט: התקדמות במצוד

5 ימים אחרי פיגוע הירי בת"א – התפתחות בניסיון לאתר את המחבל נשאת מלחם. בידי החוקרים מידע מסוים בנוגע למסלול ההימלטות שלו. הערכה: מלחם מסתתר בשטחים. אחיו מירר בבכי: "כולנו בטראומה"

התפתחות בחקירת בריחת הרוצח: חמישה ימים אחרי הפיגוע בפאב ברחוב דיזנגוף בת"א, המצוד אחר המחבל שרצח שלושה ישראלים עדיין נמשך. למרות שהמחבל נשאת מלחם טרם נלכד, חלה באחרונה התקדמות במרדף אחריו. בשלב זה הפרטים אודות החקירה עדיין נמצאים תחת צו איסור פרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחת מגבלות הצנזורה, ניתן לדווח כי יש לחוקרי השב"כ והמשטרה קצה חוט בנוגע למסלול הימלטותו של המחבל. בעקבות אותו מידע, הכריז אתמול מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך על הורדת הכוננות באזור גוש דן.

בשלב זה ככל הנראה אין מידע מדויק על מיקומו של מלחם, אך על פי ההערכות של ראשי השב"כ לשעבר יעקב פרי ואבי דיכטר, המחבל מסתתר בשטחים. 

אחיו של המחבל מירר בבכי: "שיסתכל איך אנחנו חיים"

אחיו של המחבל, ג'אודת מלחם, שנעצר בחשד שסייע לו ושוחרר, מירר היום בבכי מול המצלמות וקרא לו להסגיר את עצמו. "אני חף מפשע, כולם פה מסכנים", אמר האח. "אנחנו מצטערים על מה שקרה".

"שיתחשב באחים שלו, באמא שלו, באבא שלו", הוסיף מלחם. "שיסתכל איך אנחנו חיים. כולם בסרט, אף אחד לא מאמין. שיסתכל - כולם בטראומה".

המרדף נכנס ליומו השישי

כוחות משטרה רבים המשיכו הבוקר בסריקות נרחבות אחר המחבל שנמלט. מלחם, שרצח את אלון בקל ושמעון רוימי בפאב "הסימטא" ואת נהג המונית אמין שעבאן, נמצא עדיין במנוסה. בשלב זה לא נשללת האפשרות כי בכוונתו של מלחם לבצע פיגוע נוסף. חלק מקרוביו של מלחם, בהם אביו, נעצרו במהלך החקירה - אך בית המשפט הורה לשחרר את אחיו ולקצר את מאסר האב מוחמד, למרות שהם חשודים בסיוע ברצח.

נשאת מלחם

פרקליטו של אביו של המחבל, עו"ד נחמי פיינבלט, אמר אמש לחדשות 2: "האב מעריך שהוא בשטחים". פיינבלט הוסיף כי "האב רוצה להאמין שהבן שלו נשכר על ידי בעל עניין לפגוע במישהו על רקע פלילי תמורת כספים". כמו כן אישר הפרקליט כי לפי הידוע לו, האב והבן שוחחו לאחר הפיגוע - כאשר האב ניסה להבין להיכן נעלם הנשק שהיה בכספתו.

3 נרצחים בפיגוע (פלאש 90 - בן קלמר)

האב לא שולל אפשרות לפיה בנו נקלע למצוקה כספית ולכן הסכים לבצע ירי: "הוא אמר שזו המאפיה". כמו כן טען האב כי "יש הרבה נתיבים לשטחים, גם אם הצבא סוגר את הדרכים" - ובכך רמז על מקום הימצאותו האפשרי של בנו המבוקש.