ראש המוסד היוצא: "אין משימה בלתי אפשרית"

באירוע חגיגי בו נכחו צמרת הביטחון של ישראל בשנים האחרונות, נפרד ראש המוסד תמיר פרדו מתפקידו לאחר 5 שנים בתפקיד. "הצעדת את המוסד אל קדמת הטכנולוגיה, אבל תמיד הקפדת שיישאר ארגון מודיעין אנושי", בירך נשיא המדינה ריבלין

נתניהו, פרדו וריבלין בתמונה למזכרת (לע"מ)

חילופי תפקידים בארגון הביון הרגיש: באירוע רב משתתפים התכנסו אמש (שלישי) הצמרת הפוליטית והביטחונית בישראל לאירוע פרידה חגיגי מראש המוסד היוצא, תמיר פרדו. בין המשתתפים הרבים היו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש המוסד הנכנס יוסי כהן ובכירים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא ריבלין שיבח את פועלו של פרדו לארוך השנים: ״אי אפשר לספר על כל מה שעשית משך עשרות שנים, וביתר שאת בחמש השנים האחרונות, שעה שעמדת בראש הזרוע הארכה והנועזת ביותר של מדינת ישראל. הכל נעשה תמיד תוך תחושת שליחות, נאמנות ומחויבות עמוקה חד משמעית למדינה ולעם".

"אנחנו חבים לך תודה גדולה", הוסיף ריבלין. "הצעדת את המוסד אל קדמת הטכנולוגיה, אבל תמיד הקפדת שיישאר ארגון מודיעין אנושי. אתה יודע שהאנשים הם הנשק הסודי האמיתי של מדינת ישראל".

(לע"מ)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם במהלך הטקס, וסיפר על האיחול שביקש לעצמו פרדו בטרם נכנס לתפקיד לפני חמש שנים: "ביקשת קדנציה מעניינת, תמיר, קיבלת אותה בגדול. המציאות הזאת כמובן לא מאפשרת לנו אפילו שעה קלה של מנוחה". נתניהו הוסיף כי "זרועות הביטחון של ישראל, והמוסד בפרט, הם פועלים בזירות מגוונות, חלקן עתירות סיכונים, יוזמים מבצעים גם למודיעין, גם לסיכול, גם להתקפה, מבצעים שהשתיקה יפה להם".

"פעולות שיכולות להזין גדוד תסריטאים"

וכיצד סיכם חתן השמחה את שירותו ארוך השנים בארגון החשאי? "'אין משימה בלתי אפשרית', אין סוגיה לה לא ניתן לתת פתרון", אמר פרדו. "לא בכדי, עשרות ארגונים עמיתים מרחבי העולם מבקשים את קרבתנו".

"סגל הפיקוד הבכיר, נמנה עם הטובים, היעילים והנועזים בעולם. אין זה בזכותי או לזכותי, אלא בזכותכם ולזכותכם. לו רק ניתן היה לספר קמצוץ קטן פעילותכם, היה בכך כדי להזין גדודי תסריטאים, שכל הפקה הייתה בגדר סרט מדע בדיוני. התהילה כולה שלכם, מעשה ידיכם", סיכם ראש המוסד היוצא בדברי הפרידה שלו.