מאסר לחייל שמסר מידע מסווג לפעילי ימין קיצוני

אלעד סלע, חייל חרדי מההתנחלות בת עין, הורשע בהעברת מידע סודי לפעילים שביצעו פשעי שנאה - ועזר להם לסכל את פעילות מערכת הביטחון נגדם. בית הדין גזר עליו 45 חודשי מאסר וקבע כי המעשים פגעו באינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל

אלעד סלע, ארכיון (חדשות 2)

כמעט ארבע שנות מאסר לחייל שהדליף מידע לפעילי ימין קיצוני: רב"ט אלעד סלע, חייל מחטיבה מרחבית עציון, הורשע במסירת מידע סודי לפעילי "תג מחיר" מההתנחלות בת עין. היום (שלישי) גזר עליו בית הדין הצבאי עונש מאסר כבד - 45 חודשי מאסר - וקבע כי מעשיו "פגעו בביטחון המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סלע נעצר בחודש מרס 2015 ונחקר בחשד שדיווח לאותם פעילים קיצוניים על פעילות כוחות הביטחון נגדם: החקירה העלתה כי סלע ביצע חיפושים שלא בסמכותו במערכות מודיעיניות מסווגות, במטרה לאתר את המידע שנוגע לפעילי "תג מחיר" מבת עין - היישוב בו הוא מתגורר. על פי ההערכות, המעשים בוצעו על רקע אידיאולוגי.

הוא הורשע בעבירות של גילוי ידיעה סודית ומסירת ידיעות. בנוסף לעונש המאסר הממושך, נגזר עליו גם מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. "במשך תקופה ממושכת, אשר הסתיימה עם מעצרו, מסר מידע מסווג לאנשים שונים לרבות אנשים שהמידע היה בעניינם ובכך סייע להם להיערך ולסכל פעילות של כוחות הביטחון ולהמשיך בפעילותם העוינת נגד האוכלוסייה הפלסטינית", נקבע בפסיקה.

"יש למגר עבירות מסוג זה בצה"ל"

בית הדין ציין כי מעשיו של רב"ט סלע פגעו בביטחון המדינה. בצה"ל הדגישו כי העונש מבטא גישה מחמירה של הפרקליטות הצבאית: "יש למגר עבירות מסוג זה בצה"ל ולהעניש בחומרה מי שמועל באמון שניתן לו על ידי המערכת הצבאית ופוגע באינטרסים ביטחוניים".

עורך דינו של סלע, עדי קידר מארגון "חוננו", מסר בתגובה כי "הסדר הטיעון שהוצג היום הוא בעצם סופה של פרשה שהתחילה בקול רעש גדול ובאישומים של ריגול חמור, שבצידם עונש של מאסר עולם. כתב האישום המתוקן משקף את העובדות הנכונות. החשדות הראשוניים בדבר קשר של הנאשם להתארגנות כזו או אחרת הופרכו לחלוטין, והוכח כי מעשיו אינם נעשו ממניעים אידיאולוגים".