המפכ"ל: "אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן"

המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך ביקר בבית משפחת בקל, שבנה אלון נרצח בפיגוע בת"א, והתייחס לראשונה לביקורת על המשטרה: "ממוקדים במשימה אחת - לשים את ידינו על הרוצח. לא נדברר את החקירה"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע הבוקר (שלישי) לכרמיאל לביקור תנחומים אצל משפחתו של אלון בקל ז"ל, שנרצח ביום שישי האחרון בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב. "החל מהבוקר אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן, לא אפרט מעבר לכך", אמר אלשיך בהצהרה לתקשורת בתום הביקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני שמח שהייתה לי ההזדמנות לבקר את המשפחה היקרה הזאת, שגם שורשיה עמוקים בתוך משטרת ישראל", אמר אלשיך. "אנצל את הבמה הזאת כדי למסור את תנחומיי לשתי המשפחות וכמובן לאחל החלמה מלאה לכלל פצועי הפיגוע".

הסריקות אחר המחבל נמשכות (חדשות 2)

בהתייחסות פומבית ראשונה לחקירת פיגוע הירי דחה אלשיך את הביקורת על המשטרה. "אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה - לשים את היד על הרוצח, זה התפקיד שלנו. כל מה שמשרת את זה נעשה וכל מה שמפריע, מעכב ויכול להאריך את המרדף - לא נעשה", אמר. "המדיניות שגיבשנו היא להפסיק לדברר את החקירה ולהפסיק להוציא פרטים מהחקירה".

"להוצאת פרטים מהחקירה יש שני נזקים: הראשון הוא פגיעה ביכולת להביא לתוצאה מהירה והשני הוא פגיעה אפשרית בביטחון כוחותינו", הוסיף. "אם חס וחלילה סיכנתי לוחמים בצורה שאינה נדרשת בגלל יחסי ציבור - אני צריך להביט בעיניים של משפחותיהם. לעת הזאת מה שאנחנו עושים הוא דבר אחד ויחיד - לעדכן את הציבור מה ההנחיות".

נרצחו בפיגוע. בקל ורוימי ז"ל (באדיבות המשפחה, פייסבוק)

"ההנחיות שלנו לא השתנו", הדגיש אלשיך. "שמירה על שגרה היא חלק מהחוסן והעוצמה שלנו וערנות היא חלק מהאחריות שלנו בעידן המורכב הזה. אני מעריץ את הציבור על ההתנהגות שלו. היכן שצריך יראו יותר שוטרים והיכן שפחות צריך יראו פחות שוטרים".

הבוקר נעצר אביו של המחבל, מוחמד מלחם, יחד עם עוד חמישה קרובי משפחה של הרוצח. "זה חוסר אונים של המשטרה", אמר פרקליטם של בני המשפחה, עו"ד נחמי פייבלט, "הם יעצרו את כל המשפחה בסוף. המעצר הזה היה צפוי, השב"כ בלחץ. לאף אחד מהמשפחה אין קשר עם מה שעשה הבן".