המחבל עדיין חופשי: היום ה-5 למצוד

כוחות הביטחון ממשיכים לחפש אחר נשאת מלחם, הצעיר שרצח בסוף השבוע שני ישראלים בפאב הסימטה בתל אביב. החיפוש עלה שלב עם הצטרפותם של חיילי צה"ל לסריקות, אולם רבים מהכוחות העידו כי הסריקות לא מתנהלות על פי נהלים מסודרים. "הוא מצליח לשחק בנו", אמר אחד מאנשי כוחות הביטחון לחדשות 2 Online

המצוד אחר היורה, אתמול (חדשות 2)

יום חמישי של חיפושים: גם הבוקר (שלישי) ממשיכים כוחות הביטחון במצוד הנרחב אחר נשאת מלחם, שרצח ביום שישי את אלון בקל ושמעון רוימי ז"ל באירוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב. אתמול עלה החיפוש שלב עם הצטרפותם של חיילי צה"ל לסריקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל לכוננות הגבוהה, רבים מהכוחות העידו על תשישות וטענו כי הסריקות לא מתנהלות על פי נהלים מסודרים. "אין מקום שלא סרקנו באוויר או ברגל ואנחנו כבר מתים לתפוס אותו", אמר אחד מאנשי כוחות הביטחון לחדשות 2 Online. "הוא מצליח לשחק בנו". מלבד הניסיונות לאתר את מלחם בפן המודיעיני, כוחות גדולים של משטרה מוקפצים לסריקות בעקבות כל דיווח שמגיע למוקד 100 של המשטרה.

מוקדם יותר אתמול קרא אביו של המחבל לבנו להסגיר את עצמו. "תפנה אליי, אני אעזור לך", אמר האב, שהתנדב בעבר במשטרה. "בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים". האב אף התייחס למעצר שני אחיו של המחבל וטען כי אין להם קשר לפיגוע הירי וכי מעצרם הוא אמצעי לחץ בלבד. "אני מכבד את הפעולות של השב"כ והמשטרה, אבל לא עד כדי כך שיפגעו במשפחה שאין לה קשר למעשה. אני מגנה את האירוע, משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה לפצועים", אמר.

"הסריקות לא מתנהלות על פי נהלים מסודרים" (חדשות 2)

בתוך כך, התייחס אתמול בכיר ביטחוני המעורה בפרטי החקירה לגל השמועות בנוגע למקום הימצאו של המחבל והודה: "אין לנו מושג איפה הוא". הבכיר אמר שגם תפיסת המכשיר הסלולרי וגם חקירת בני משפחתו של מלחם "עדיין לא קידמו אותנו והביאו אותנו לפריצת דרך". הוא ציין כי כעת מתמקדים הכוחות בפעילות גלויה וסמויה, במקביל למישור המודיעיני, ואמר שיש בשטח כוחות רבים.

"עדיין אין לנו מושג היכן הוא נמצא, הוא יכול להיות בתל אביב כמו בכל מקום אחר בארץ", הבהיר הבכיר שהסביר כי ההיערכות המרובה בשטח נועדה לצמצם את זמן התגובה ברגע שיתגלה קצה חוט: "בהינתן 'ידיעת הזהב' אפשר יהיה לסגור עליו בזמנים קצרים ביותר".

הוא התייחס גם לגל השמועות ברשת על התבצרות של החשוד בצפון תל אביב ודחה בביטול את הטענות: "אם היינו יודעים שהוא נמצא באיזה דירה בתל אביב, כבר היינו פורצים לשם מזמן". מוקד החיפושים ממשיך להיות השכונות בצפון תל אביב, שם עבד המחבל תקופה ממושכת. החשש הוא מפני האפשרות שהמחבל מתכנן פיגוע נוסף.