המצוד בהרצליה: החשוד הפלסטיני נעצר

כוחות משטרה איתרו את הצעיר תושב מזרח ירושלים בהרצליה בתום שעות ארוכות של סריקות. הבוקר הוכרזה כוננות בהרצליה לאחר שהצעיר הסתכסך עם הוריו, איים להתאבד ורכבו נמצא נטוש בעיר. במשטרה מעריכים שלמרות החשש הראשוני, הוא לא התכוון לבצע פיגוע

סריקות בהרצליה (צוות דרור)

מתיחות שיא באזור המרכז: בתום מספר שעות של סריקות איתרו כוחות המשטרה צעיר פלסטיני תושב מזרח ירושלים, לאחר שהבוקר (שלישי) הסתכסך עם הוריו וברח מהבית ובהמשך נמצא רכבו נמצא נטוש במרכז הרצליה. למרות החשש הראשוני, במשטרה מעריכים כי הצעיר לא התכוון לבצע פיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי הצעיר, אחמד חטיב (20) משכונת צור באחר, רב עם הוריו, עלה לגג ביתו ואיים כי בכוונתו להתאבד ולאחר מכן נכנס לרכב ונסע. תחילה דווח כי הוא פרץ מחסום משטרתי וכי הצהיר כי בכוונתו לבצע פיגוע, אך בהמשך התברר כי הפרטים אינם מדויקים ובידי המשטרה לא קיימת אינדיקציה לכך שהצעיר מעוניין להוציא לפועל פיגוע. חטיב נעצר ברחוב סוקולוב בעיר ונלקח לחקירה.

תמונת החשוד שהופצה ע"י המשטרה

החפ"ק שהוקם בהרצליה (עזרי עמרם, חדשות ערוץ 2)

"החל משעות הבוקר משטרת ישראל ערוכה לאתר צעיר כבן 20, תושב מזרח ירושלים, שעזב את ביתו לאחר שהסתכסך עם בני משפחתו - תוך שהוא מאיים לעשות מעשה קיצוני", עדכנה דוברת מחוז תל אביב, סנ"צ הילה חמו. "הדיווח נלקח במלוא חומרתו וכוחות הוזנקו לאתר את הצעיר. מטרתנו היא לעצור אותו ולשלול את האיום".

סמוך לתחנה המרכזית בהרצליה הוקם חפ"ק וראש העיר הורה לתגבר משמעותית את האבטחה בכל מוסדות החינוך בעיר ובמקומות הומי אדם, וכן להגביר את הסיורים של השיטור העירוני ברחבי העיר. ראש העיר ומפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו, הגיעו הבוקר לחפ"ק.

היערכות מתוגברת בהרצליה (צוות דרור)

"צמרת המשטרה נמצאת כרגע בהערכת מצב והאירוע בשליטה", אמר הבוקר ראש עיריית הרצליה משה פדלון. "אנחנו במצב מיוחד בעיר אבל ממשיכים בשגרה. בתי הספר והגנים עובדים. כגוף עירוני אנחנו מסייעים למשטרה ועושים הכל כדי לתת ביטחון מרבי לתושבים".

במקביל ממשיכים היום אלפי שוטרים ואנשי מערכת הביטחון בחיפושים אחר נשאת מלחם, המחבל שביצע את הפיגוע בלב תל אביב ביום שישי האחרון ונמלט. אתמול הצטרפו לסריקות באזור צפון תל אביב גם לוחמי יחידות מיוחדות של צה"ל, בהם לוחמי יחידת "עוקץ".