חיילים וכלבנים במצוד: "המחבל מהתל בנו"

החיפושים אחר נשאת מלחם עולים שלב, עם הצטרפותם של לוחמי צה"ל שמבצעים סריקות נרחבות בצפון תל אביב. שוטרים: "אין מקום שלא סרקנו. אנחנו כבר מותשים; על כל מידע מקפיצים כוחות". דיון מיוחד במחוז תל אביב

חיילים וכלבנים במצוד: "משחק בנו" (רויטרס)

ארבעה ימים חלפו מאז שנשאת מלחם פתח באש בלב תל אביב ונמלט - ולכוחות הביטחון עדיין אין קצה חוט בנוגע למקום הימצאו. היום (שני) עלה המצוד אחר מלחם שלב עם הצטרפותם של חיילי צה"ל לסריקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידות המיוחדות של הצבא "כבשו" היום את צפון תל אביב ועברו באופן יסודי ממבנה למבנה ומדירה לדירה, אך עדיין ללא תוצאות. במהלך היום הגיעו גם לוחמי יחידת "עוקץ" של צה"ל עם כלבי לחימה לאחת משכונות צפון תל אביב והצטרפו ללוחמי מג"ב בסריקות בשטחים פתוחים באזור.

במקביל לכוננות הגבוהה, רבים מהכוחות מעידים על תשישות וטוענים כי הסריקות לא מתנהלות על פי נהלים מסודרים. "אין מקום שלא סרקנו באוויר או ברגל ואנחנו כבר מתים לתפוס אותו", אמר אחד מאנשי כוחות הביטחון לחדשות 2 Online. "הוא מצליח לשחק בנו".

תמונות המחבל שפרסמה המשטרה

לפנות ערב כינס מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו, תדרוך מיוחד ובו קיבל עדכונים מהקצינים הבכירים במחוז בנוגע לנקודה שבה עומדים החיפושים. מלבד הניסיונות לאתר את מלחם בפן המודיעיני, כוחות גדולים של משטרה מוקפצים לסריקות בעקבות כל דיווח שמגיע למוקד 100 של המשטרה.

אלפי שוטרים משתתפים בסריקות (רויטרס)

מוקדם יותר היום קרא אביו של המחבל לבנו להסגיר את עצמו. "תפנה אליי, אני אעזור לך", אמר האב, שהתנדב בעבר במשטרה. "בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים".

האב אף התייחס למעצר שני אחיו של המחבל וטען כי אין להם קשר לפיגוע הירי וכי מעצרם הוא אמצעי לחץ בלבד. "אני מכבד את הפעולות של השב"כ והמשטרה, אבל לא עד כדי כך שיפגעו במשפחה שאין לה קשר למעשה. אני מגנה את האירוע, משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה לפצועים", אמר.