חודשיים לאחר הפיגוע: בית המחבל מהאוטובוס בירושלים נהרס

בחודש אוקטובר רצחו תושבי מזרח ירושלים 4 ישראלים בשני פיגועים שבוצעו בו זמנית. הבוקר הרסו כוחות הביטחון את ביתו של אחד מהם ואטמו את ביתו של מחבל אחר - עובד "בזק" שהחליט לבצע פיגוע

חודשיים וחצי לאחר הפיגוע המשולב, הריסת ביתו של מחבל יוצאת לדרך: הבוקר (שני) הגיעו כוחות רבים של צבא ומשטרה לשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, על מנת להרוס ולאטום בתים של מחבלים שרצחו ארבעה ישראלים בחודש אוקטובר בשתי מתקפות טרור מקבילות - ברחוב מלכי ישראל ובשכונת ארמון הנציב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביתו של עלא אבו ג'מאל, שביצע את פיגוע הדריסה ברחוב מלכי ישראל, נאטם. במקביל, הכוחות הרסו גם את ביתו של בלאל אבו גאנם, אחד המחבלים שעלה לאוטובוס בשכונת ארמון הנציב ורצח שלושה ישראלים.

מצלמת אבטחה שהוצבה בסמוך למקום הפיגוע ברחוב מלכי ישראל תיעדה את הפיגוע הקשה - מהרגע שבו הגיע המחבל במכוניתו ועד לנטרולו על ידי מאבטח שהיה במקום. בסרטון נראה המחבל עלא אבו ג'מאל, עובד בזק ממזרח ירושלים, כשהוא שועט במהירות עם רכב של חברת התקשורת, עולה על המדרכה ופוגע בעוצמה בשלושה בני אדם שהמתינו בתחנת אוטובוס במקום.

לאחר שפגע בנוסעים יצא המחבל מרכבו והחל לדקור עוברים ושבים. מאבטח שהיה בקרבת מקום הצליח לירות ולפגוע במחבל ולאחר מכן הצטרפו אליו אחרים שסייעו בנטרולו. הרב קרישבסקי מת מפצעיו, 8 בני אדם נוספים נפצעו - מתוכם אחד באורח בינוני-קשה.

הפיגוע בארמון הנציב, חודש אוקטובר (TPS)

בפיגוע בארמון הנציב, שהתרחש באותה שעה, נרצחו שלושה ישראלים בדקירות ובירי: שני מחבלים - אחד חמוש באקדח והאחר בסכין - עלו לאוטובוס והחלו לירות ולדקור נוסעים. האירוע הסתיים עם הגעת כוחות הביטחון שפרצו לתוך האוטובוס ונטרלו את המחבלים.