לילה שלישי של מצוד: איפה המחבל?

ברחבי הארץ עדיין פרושים אלפי שוטרים שהופכים כל אבן במאמץ למצוא את נשאת מלחם, הרוצח מדיזנגוף. המשטרה לציבור: "הגבירו ערנות, החשוד ברמת מסוכנות גבוהה". בסוף השבוע נמצא הטלפון הנייד שלו ברמת אביב. המידע בפנים ישפוך אור על מקום הימצאו?

המצוד נמשך: גם הלילה ימשיכו אלפי שוטרים ואנשי שב"כ בסריקות ובחיפושים אחר נשאת מלחם, תושב עארה שרצח ביום שישי את אלון בקל ושמעון רוימי ז"ל במסע ירי בלב תל אביב. בעוד הורים באזור המרכז ממשיכים להתלבט האם לשלוח את ילדיהם לבתי הספר, במשטרה חוששים כי החיפושים אחר המחבל עלולים להימשך עוד ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש חלה תפנית בחקירה לאחר שעוברת אורח ברמת אביב מצאה את הטלפון הסלולרי של המחבל. בשלב מתמקד הניסיון לעלות על עקבותיו של המחבל בפן המודיעיני - הפרטים העולים מחקירת אחריו שנעצר וניתוח המידע שהתקבל מהטלפון הנייד.

זירת הפיגוע בתל אביב (רויטרס)

כוחות ביטחון גדולים ממשיכים להתפרש באזור המרכז בניסיון להקנות תחושת ביטחון לתושבים ולקצר את זמן התגובה במקרה שבו המחבל יחליט לתקוף שוב. יחד עם זאת, ולמרות הנחיית המשטרה לשמור על שגרה, ההערכה היא כי גם מחר יעדיפו הורים רבים לא לשלוח את ילדיהם לגנים ולבתי הספר. כמחצית מהתלמידים במוסדות החינוך בתל אביב כלל לא הגיעו היום ללימודים.

המחבל נשאת מלחם

זינוק בפניות הציבור למוקד 100

במשטרה מבקשים מהציבור "להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במיידי למוקד 100 של המשטרה על כל מידע וחשד הנוגעים לאירוע ולמפגע". הם אף קראו "להמשיך ולהישמע להנחיות ולהוראות השוטרים מאחר שמדובר בחשוד שרמת מסוכנותו גבוהה". מאז הפיגוע חל זינוק של כ-1,000% בפניות אזרחים למשטרה.

הטלפון הסלולרי שנמצא ברמת אביב (חדשות 2)

בשלב זה מתמקדים מרבית החיפושים אחר המחבל על דיווחים של אזרחים. במקביל מתחזקת ההערכה במשטרה שיש קשר בין מתקפת הירי ברחוב דיזנגוף לבין רצח נהג המונית אמין שעבאן בצפון העיר זמן קצר לאחר מכן. החוקרים מעריכים כי זירת רצח הנהג היא המקום האחרון שבו ידוע שהמחבל שהה.

בתוך כך, במשטרה דחו הערב את הביקורת שנשמעה על הארגון ואת הטענות על כך שאינם מעדכנים מספיק את הציבור בהתפתחות החקירה. במהדורה המרכזית פורסם כי המפכ"ל רוני אלשיך מסרב לאשר לבכירי מחוז תל אביב להתראיין, אך במשטרה אומרים כי הם נמנעים במכוון מפרסום פרטים "שעשויים לפגוע במאמץ לשים יד על הרצח".

"היה ילד ואיננו עוד"

שני הנרצחים בפיגוע ביום שישי הובאו היום למנוחות אלון בקל ז"ל (26) נטמן בבית העלמין בכרמיאל. הוא עבר להתגורר בתל אביב רק לפני מספר חודשים ועבד כמנהל משמרת בפאב שבו אירע הפיגוע. "האוצר שלי נקבר", אמרה היום אמו מעל קברו הטרי. "היה ילד ואיננו עוד. בני, יקירי, משוש חיי, תמיד אני מרימה משא כבד ואת הכאב הקשה הזה לא אצליח לשאת לעולם".

בבית העלמין באופקים הובא למנוחות תושב אופקים שמעון רוימי ז"ל (30). הוא הגיע לפאב "הסימטא" בתל אביב כדי לחגוג את יום הולדתו של אחד מחבריו הקרובים. "אי אפשר היה להפריד אותנו", ספד לו חבר ילדות. "חמישה חברים הכי טובים, עברנו הכול. הצליחו להפריד אותנו ברגע שהכי אהבנו".