העצור המנהלי מרדכי מאייר שוחרר ממעצר

מאייר נעצר לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון חתם על צו מעצר מנהלי בחשד שהיה מעורב באירועי תג מחיר בכנסיית דורמיציון. הוא שוחרר כחודש לפני סיום תוקפו של צו המעצר. פרקליטיו: "מדובר ברעידת אדמה - אדם ישב לחינם במעצר"

העצור המנהלי שוחרר לפני תום הצו (ארכיון)

העצור המנהלי מרדכי מאייר שוחרר לביתו עוד לפני תום צו המעצר עליו שהוצא נגדו. מאייר, תושב מעלה אדומים שהיה חשוד בהצתת כנסיית דורמיציון נעצר לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון חתם על צו המעצר המנהלי "במסגרת מעורבותו בפעילות אלימה ובפיגועי טרור כחלק מקבוצת טרור יהודית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאייר נעצר בחודש אוגוסט האחרון, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר למערכת הביטחון להוציא את הצו המנהלי למשך חצי שנה. הוא השתחרר מכלא אשל בו שהה בהפרדה, כחודש לפני תום התקופה שבה ניתן הצו המנהלי.

בארגון "חוננו" המייצג את מאייר תקפו בחריפות את התנהלות שירות הביטחון הכללי בסוגיה כי הצו נגד מאייר הוצא לשווא. "זוהי רעידת אדמה - אדם ישב לחינם חמישה חודשים במאסר", אמר עו"ד איציק בם מ"חוננו". "אנו נדרוש בדיקה מחודשת של כל הצווים המנהליים וצווי המעצר המנהליים אשר ניתנו ככל הנראה על בסיס מידע שגוי של השב"כ".

תג מחיר (ארכיון)

עו"ד סימה כוכב חלק שליוותה את מאייר בתקופת המעצר מטעם ארגון חוננו אמרה כי הוא כפר במעשים שיוחסו כבר מראשית החקירה. "היום נוכחנו לדעת כי כל טענותינו בדבר חפותו נכונות", אמרה. "הדבר ממחיש עד כמה המעצר המנהלי פוגע באופן אנוש בחירות אנשים ועד כמה קלה היד על ההדק כשמדובר במעצר מנהלי של יהודים על רקע ארועים המכונים 'תג מחיר'".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "מרדכי מאייר משתייך להתארגנות הטרור היהודי שכנגד חלק מחבריה הוגשו היום כתבי אישום חמורים. ביסוד מעצרו המנהלי עמד הסיכון המיידי הנשקף ממנו כחבר ההתארגנות, וכמי שהיה מעורב בפעילותה. בתום החקירה שנוהלה לאחרונה ולאחר בחינה מחודשת של הסיכון הנובע ממאייר החליטו הגורמים המוסמכים כי צו הגבלה כנגד הנדון לפיו ישהה מאייר במעצר בית לילי ויורחק משטחי איו"ש יוכל להוות מענה מידתי לסיכון הנשקף ממנו. על בסיס בחינה זו הוחלט להמיר את המעצר המנהלי בצו הגבלה, כאמור. יש להדגיש כי מעבר לאירוע הטרור המוזכר בפנייתכם ביסוד ההגבלה המנהלית כנגד מר מאייר עומד מידע המלמד על מעורבותו בפעילות התארגנות הטרור האמורה".