המצוד נמשך: חיפושים גם בצפון

המשטרה ממשיכה את חיפושיה אחר נשאת מלחם, המחבל שביצע את פיגוע הירי בת"א בו נרצחו שני ישראלים. הסריקות מתמקדות באזור הצפון ובערים במרכז הארץ. בניגוד לשמועות: המחבל טרם אותר. בתוך כך מעצר אחיו של המחבל שנחשד בסיוע הוארך ביומיים

טרם נתפס. המחבל מת"א (Esther Rubyan,פלאש 90)

נמשך המצוד אחר נשאת מלחם, המחבל שרצח את אלון בקל ושימי רוימי בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בת"א ביום שישי. כעת מתמקדת המשטרה בחיפושים בצפון הארץ ובערים באזור המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניגוד לגל השמועות לאור פעילות משטרתית ערה בבת ים, מלחם עדיין לא נתפס. בין היתר נערכים חיפושים נרחבים בשכונת רמת אביב בצפון ת"א, שם נתפס חפץ ששייך לאותו מחבל. בשלב זה אין ידיעה ממשית היכן הוא נמצא.

במקביל, בית משפט המחוזי בחיפה החליט בניגוד לבקשת מערכת הביטחון להאריך את מעצר אחיו של המחבל ביומיים בלבד. האח נעצר בעקבות חשד שסייע בביצוע הפיגוע. בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש פרקליטו, נחמי פיינבלט, זאת לאחר שבית משפט השלום בעיר החליט להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

עו"ד נחמי פיינבלט

"הבנו שהראייה שיש נגדו היא מאוד דלילה", אמר פיינבלט. "העובדה שמעשרה ימים שביקש השב"כ זה ירד ליומיים מצביעה על כך שלחשוד אין קשר לאירוע. גם כשהתותחים רועמים במדינת ישראל - יש בתי משפט. ההחלטה הזו מראה על כך ששירות הביטחון הכללי במצוקה אדירה, והוא מוציא את הלחץ על כך שלא מצליחים לתפוס מבצע הפיגוע על אנשים שאין להם קשר לאירוע. זאת תעודת עניות לשב"כ".

ת"א: רק מחצית מהתלמידים הגיעו למוסדות החינוך

בצל המצוד אחר המחבל, תוגברה האבטחה בבתי הספר ובגני הילדים ברחבי ת"א. מהעירייה נמסר כי בשכונות בצפון העיר הגיעו ללימודים רק כמחצית מהתלמידים. בבית הספר אליאנס, באזור האוניברסיטה הגיעו רק 200 מתוך 1,600 תלמידים.

אבטחה מוגברת במוסדות החינוך (חדשות 2)

באזורים אחרים בת"א, הגיעו יותר תלמידים למוסדות החינוך, אך גם שם מדובר בנוכחות חריגה ודלה - במרכז העיר הגיעו כ-70 אחוזים מהתלמידים ובדרום העיר - האזור המרוחק יותר מזה שבו מתבצעות הסריקות אחר המחבל הגיעו 90 אחוזים מהתלמידים לבתי הספר ולגנים.  

סמוך לשעות הצהריים, טענו הורים בשכונותיה הצפוניות של העיר כי המאבטחים עזבו את מוסדות החינוך, למרות שהמחבל טרם נתפס.