המטרה: "הפלת מדינת ישראל"

על רקע פרסום זהותו של הנאשם המרכזי ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, חושף השב"כ את האידיאולוגיה הקיצונית העומדת מאחורי התארגנות הטרור היהודי בשטחים. העקרונות המרכזיים: רצח פלסטינים חפים מפשע, מיטוט מדינת ישראל והקמת ממלכה יהודית

אילוסטרציה

לאחר פרסום זהותו של הנאשם ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, חושף השב"כ את עקרונות האידיאולוגיה הגזענית והקיצונית שעומדת מאחורי ביצוע פשעי השנאה. על פי אותה אידיאולוגיה, מטרותיהם העיקריות של פעילי הטרור היהודי - רצח פלסטינים חפים מפשע, הפלת מדינת ישראל והקמת "שלטון יהודי" במקומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי חקירת השב"כ, החל מאוקטובר 2013 החלה להתגבש בקרב פעילי הגבעות תפיסה אידאולוגית אנטי ציונית חדשה, שמטרתה לשנות את סדרי השלטון. לטענתם, "מדינת ישראל מפריעה לבנות את בית המקדש ומונעת את הגאולה האמיתית והשלמה".

מנסחי התפיסה הרעיונית צמחו מתוך פעילי הגבעות הוותיקים, בהם מאיר אטינגר ואחרים. לפי השב"כ מדובר בצעירים ובנערים שגילם נע בין 15 ל-24. כמחצית מחברי ההתארגנות הם קטינים.

כתובת "תג מחיר" (איאד חדד, בצלם)

הפעילים, שהפיצו ביניהם "מדריך" להוצאה לפועל של פיגועי שנאה, תומכים בפגיעה בנפש כחלק מהמרד נגד המדינה - בעיקר פגיעה בערבים. "המלכות בארץ הקודש מתנגדת מאז היווסדה לכל דבר שקשור לדת וליהדות ובפרט לכל דבר שקשור לטובת ישראל ולרעת אויביו", כתבו מייסדי התארגנות הטרור שזכתה לשם "הגבעונים". "לפעמים נמאס לפגוע ברכוש וכו'... אז פשוט רוצים להצית את הבית עצמו על יושביו".

מחצית מההתארגנות - קטינים (פלאש 90)

על פי עיקרי האידיאולוגיה של "השלטון היהודי":

• מחויבות השלטון לקדם מינוי מלך
• ביעור עבודה זרה באופן מיידי
• הצהרה של השלטון על כוונתו ומחויבותו לבנות מקדש בלו"ז סביר
• גירוש הגויים
• כפייה דתית במרחב הציבורי
• השיטה: מרד בשלטון הנוכחי באמצעות פגיעה בנקודות התורפה של המדינה

"מכיוון שאין סיכוי כל כך להקים מחתרת רצינית ומארגנת בשלטון הזר הזה ששולט כאן, אז המטרה פשוט להקים תא בכל ישוב/גבעה/עיר/ישיבה ובעזרת השם עוד תא ועוד תא", ציינו מחברי האידיאולוגיה. "למדינת ישראל אין זכות קיום ולכן אנחנו לא מחויבים לכללי המשחק". בהמשך מפורט כיצד להצית ולהשחית מסגדים, כנסיות ובתי מגורים על יושביהם.