אנשים שעבדו עם המחבל: הוא שפוי‎

בעוד כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר המחבל, מתברר כי עד לשנת 2008 הוא הועסק כשליח בחנות בשכונת רמת אביב שבצפון העיר. "זה לא פלא שהוא מסתתר כאן, הוא מכיר את האזור", טענו תושבים שהכירו אותו בתקופת עבודתו באזור

בזמן שהמצוד הנרחב אחרי המחבל נשאת מלחם - שרצח ביריות את אלון בקל ושמעון רואימי בפאב ברחוב דיזינגוף - נמשך, תושבים בשכונת רמת אביב בצפון תל אביב מספרים היום (ראשון) כי המחבל הועסק בחנות ירקות בשכונה. הם דוחים את הטענה שהשמיע קרוב משפחתו, לפיה הוא אינו שפוי, ואומרים: "הוא אולי חם מזג, אך הוא בחלט שפוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת התושבים, מלחם עבד כשליח בחנות ירקות עד לשנת 2008. אנשים שהכירו אותו מאותה תקופה אמרו כי "כולם כאן בשכונה מכירים אותו היטב. הכינוי שלו היה נשנש. זה לא פלא שאם הוא מסתתר - הוא בוחר באזור הזה. הוא היה כאן שליח והוא הכיר היטב את המרחב במסגרת שליחויותיו. לכן הוא עשה את זה כאן במקום שהוא מכיר".

זירת הפיגוע בתל אביב (רויטרס)
ברחבי העיר נמשכת הדריכות הביטחונית במסגרת המאמץ ללכוד את המחבל. ברמת אביב ובשאר שכונות העיר הצפוניות יש נוכחות של משטרה ומשמר הגבול שעורכים סיורים. במהלך היום נצפו אנשי שירות הביטחון הכללי מתשאלים כמה מבעלי העסקים ברמת אביב בעניינו של המחבל.

תל אביב: מחצית מהתלמידים לא הגיעו למוסדות החינוך

המצוד אחר מלחם מתמקד בשלב זה בצפון תל אביב, מה שיצר דאגה רבה בקרב הורים רבים בעיר שהעדיפו להשאיר את ילדיהם בבית. מעיריית תל אביב נמסר כי בשכונות בצפון העיר הגיעו ללימודים רק כמחצית מהתלמידים. בבית הספר אליאנס, באזור אוניברסטת תל אביב הגיעו רק 200 מתוך 1,600 תלמידים.

אבטחה במוסדות החינוך בתל אביב

באזורים אחרים בתל אביב, הגיעו יותר תלמידים למוסדות החינוך, אך גם שם מדובר בנוכחות חריגה ודלה - במרכז העיר הגיעו כ-70 אחוזים מהתלמידים ובדרום העיר - האזור המרוחק יותר מזה שבו מתבצעות הסריקות אחר המחבל הגיעו 90 אחוזים מהתלמידים לבתי הספר ולגנים.