כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

אביו של הרוצח נשאת מלחם פנה למשטרה כדי שישבו לו את כלי נשקו, ולפני חודשיים התקבלה הבקשה, למרות שלבן הייתה היסטוריה של חטיפת נשק מחייל

נשאת מלחם

כלי הנשק של הרוצח היה בחזקת המשטרה במשך חודשים ארוכים והושב לאביו לפני חודשיים: כך נחשף הערב (שבת), לאחר שבתחילת השנה התקבלה תלונה מהמשטרה שאחד מבני המשפחה השתמש בנשק כדי לאיים על שכניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים החלו בחקירה והחרימו את כלי הנשק. לאחר מספר חודשים פנה למשטרה אביו של נשאת מלחם, שהנשק שייך לו, באמצעות עורך הדין נחמי פיינבלט, כדי להשיב לו את הנשק. לפני חודשיים התקבלה בקשתו והמשטרה החזירה לו את הנשק. זאת, למרות שלבן יש היסטוריה של ניסיון חטיפת נשק מחייל.

בתוך כך, האריך הערב בית משפט השלום בחיפה את מעצרו של אחיו של מלחם, ג'אודת, בחמישה ימים. היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה מייחסת לחשוד סיוע לרצח, וביקשה להאריך את מעצרו ב-10 ימים. בית המשפט נעתר לשישה. כמו כן נעתר בית המשפט לבקשת שב"כ למנוע פגישה עם עורך דינו למשך שלושה ימים.

חשוד בסיוע לרצח. ג'אודת מלחם (חדשות 2)

עורך דינו של החשוד נחמי פיינבלט אמר לחדשות 2 Online כי "לא נפגשתי עם החשוד ויש איסור מפגש של שלושה ימים, אבל ממה שאני מבין, מהטיעונים שעלו בשלב הזה ומזה שבית המשפט לא נעתר לבקשה של המשטרה מבחינת מספר הימים, אני חושב שהלקוח שלי לא קשור לכלום בתיק הזה ואני מתכוון לערער על ההחלטה".

"לא מעכל שבני עשה דבר כזה"

בכפר בוואדי עארה הוכו בהלם כששמעו שבן הכפר הוא החשוד בביצוע הפיגוע הקטלני בתל אביב אתמול, בו נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל. יממה לאחר הפיגוע הרצחני, משפחתו של החשוד מגנה בתוקף את מעשיו ומתנערת ממנו. בשעות הצהריים הגיעו שוטרים, חוקרים וכוחות יס"מ לבית המשפחה, חקרו כמה מהם - ולאחר שהחרימו ציוד - ובו גם מחשבו האישי של החשוד, אזקו ועצרו את אחיו.

"אני עדיין לא מבין ומעכל שבני עשה דבר כזה", מסר אביו של החשוד בשיחה עם חדשות 2 Online. "מה שקרה תפס את כל המשפחה והכפר בהלם. אני איש מערכת, אני עובד בשמירה, פתאום הבנתי שבני מעורב - והתקשרתי לתחנת המשטרה". האב ההמום דיווח כי ביקש להיפגש עם הקצין הבכיר בתחנה ועדכן אותו שבנו מעורב במעשה. "אני משתתף בצער משפחות הקורבנות ומאחל החלמה מהירה לפצועים", הוסיף.

זירת האירוע, אתמול (חדשות 2)

מוקדם יותר היום, התכנסו חברי מועצת ערערה וגינו את המעשה. ראש המועצה וחבריה הגיעו לבית המשפחה באחד הכפרים שבשטח המועצה, ושמעו את האב שאמר להם שבנו הוא החשוד בביצוע הפיגוע הרצחני. קרובי משפחתו של החשוד מסרו שהוא לא השתייך לאף ארגון פוליטי או דתי כלשהו - וככל הנראה פעל על דעת עצמו.

לכל העדכונים על הירי בתל אביב:

אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

 כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

 תיעוד: המחבל נמלט, בהלה ברחוב

 נתניהו בזירה: "רצח מתועב, אכזריות לא נתפסת"

 הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

 אבל וכאב בתל אביב יממה לאחר הפיגוע: "זה נורא, אנחנו המומים"

הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע

אלמוני איים בטוויטר: "מחר פיגוע בת"א"

 בנשקים שלופים: מצוד בלב תל אביב אחר מבצע הירי