אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של אחיו של נשאת מלחם בשישה ימים. המשטרה מייחסת לאח עבירה של סיוע לרצח ואף ביקשה מבית המשפט למנוע את פגישתו עם עורך דינו

בית המשפט בחיפה האריך הערב (שבת) את מעצרו של אחיו של נשאת מלחם, ג'אודת, שביצע את הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, בחמישה ימים. האח חשוד בסיוע לרצח, לדברי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היחידה המרכזית של מחוז מרכז מייחסת לחשוד סיוע לרצח, וביקשה להאריך את מעצרו ב-10 ימים. בית המשפט נעתר לשישה. כמו כן נעתר בית המשפט לבקשת שב"כ למנוע פגישה עם עורך דינו למשך שלושה ימים.

עורך דינו של החשוד נחמי פיינבלט אמר לחדשות 2 Online כי "לא נפגשתי עם החשוד ויש איסור מפגש של שלושה ימים, אבל ממה שאני מבין, מהטיעונים שעלו בשלב הזה ומזה שבית המשפט לא נעתר לבקשה של המשטרה מבחינת מספר הימים, אני חושב שהלקוח שלי לא קשור לכלום בתיק הזה ואני מתכוון לערער על ההחלטה".

במועצה גינו את המעשה 

בכפר בוואדי עארה הוכו בהלם כששמעו שבן הכפר הוא החשוד בביצוע הפיגוע הקטלני בתל אביב אתמול, בו נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל. יממה לאחר הפיגוע הרצחני, משפחתו של החשוד מגנה בתוקף את מעשיו ומתנערת ממנו. בשעות הצהריים הגיעו שוטרים, חוקרים וכוחות יס"מ לבית המשפחה, חקרו כמה מהם - ולאחר שהחרימו ציוד - ובו גם מחשבו האישי של החשוד, אזקו ועצרו את אחיו.

"אני עדיין לא מבין ומעכל שבני עשה דבר כזה", מסר אביו של החשוד בשיחה עם חדשות 2 Online. "מה שקרה תפס את כל המשפחה והכפר בהלם. אני איש מערכת, אני עובד בשמירה, פתאום הבנתי שבני מעורב - והתקשרתי לתחנת המשטרה". האב הסביר כי ביקש להיפגש עם הקצין הבכיר בתחנה ועדכן אותו שהבן שלו הוא המעורב במעשה. "אני משתתף בצער משפחות הקורבנות ומאחל החלמה מהירה לפצועים", הוסיף.

מוקדם יותר היום, התכנסו חברי מועצת ערערה וגינו את המעשה. ראש המועצה וחבריה הגיעו לבית המשפחה באחד הכפרים שבשטח המועצה, ושמעו את האב שאמר להם שבנו הוא החשוד בביצוע הפיגוע הרצחני. קרובי משפחתו של החשוד מסרו שהוא לא השתייך לאף ארגון פוליטי או דתי כלשהו - וככל הנראה שפעל על דעת עצמו.

לכל העדכונים על הירי בתל אביב:

אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

 כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

 תיעוד: המחבל נמלט, בהלה ברחוב

 נתניהו בזירה: "רצח מתועב, אכזריות לא נתפסת"

 הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

 אבל וכאב בתל אביב יממה לאחר הפיגוע: "זה נורא, אנחנו המומים"

הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע

אלמוני איים בטוויטר: "מחר פיגוע בת"א"

 בנשקים שלופים: מצוד בלב תל אביב אחר מבצע הירי