תיעוד: הרוצח נמלט, בהלה ברחוב

סרטון ממצלמות אבטחה מראה את נשאת מלחם (29) כשהוא בורח מהזירה ברח' דיזנגוף בת"א אחרי שרצח שניים. מוקדם יותר: תועד צועד לפני הירי. המצוד נמשך: "דווחו על כל חשוד". תתוגבר האבטחה במוסדות חינוך בעיר

רצח ופאניקה ברחובות תל אביב - במצלמה: בתיעוד נוסף ממצלמות האבטחה שנחשף הערב (שבת) מזירת הפיגוע בו נרצחו שמעון רוימי ואלון בקל ז"ל ניתן לראות את האנשים יושבים בבית קפה סמוך, כשעובר אורח עובר במדרכה ממול. בשלב זה נראה הירי שהחל בבר הסמטה, וניתן להבחין באנשים שנשכבים מתחת לשולחנות. בעיריית תל אביב הכריזו בעקבות האירועים הקשים על היערכות ביטחונית מיוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר מיממה חלפה מאז שנעלמו עקבותיו, ואלפי שוטרים פרושים ברחובות העיר הלבנה במצוד אחר החשוד: "מדובר באירוע קיצון מורכב וייחודי, שבו אלמוני חמוש יצא למסע טבח חסר אבחנה בלב רחוב הומה". על פי הערכת המשטרה, היורה עדיין מסתתר בתל אביב, והסריקות מתמקדות כעת במבנים נטושים ובאתרי בנייה. כמו כן, ישנה הערכה במשטרה כי מלחם עדיין חמוש.

בתיעוד שנחשף מוקדם יותר הערב נראה הרוצח, נשאת מלחם, בן 29 מהכפר עארה בוואדי ערה, רק דקות ספורות לפני האירוע הקשה, כשהוא הולך ברחוב. אחיו, שנעצר מוקדם יותר היום, חשוד בסיוע לרצח ומעצרו הוארך בחמישה ימים. ראש הממשלה נתניהו, שהגיע הערב לרחוב דיזנגוף בעיר אמר כי מדובר ב"רצח מתועב, אכזריות בלתי נתפסת". הוא הוסיף כי הורה על הגברת האכיפה במגזר הערבי.

מהמשטרה נמסר היום כי "מיד עם קבלת הדיווח הראשוני, המשטרה פצחה במאמץ עליון, בדגש על מהלכים מודיעיניים וחקירתיים רחבי היקף לצד תגבור כוחות מאסיבי באזור". עוד נאמר כי כוחות הביטחון "קוראים לציבור להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במידי על כל תרחיש או אדם חשוד. בכל תא שטח נתון שבו תתבצע פעילות משטרתית יש להקפיד ולהישמע להוראות השוטרים במקום".

מדליקים נר לזכר ההרוגים

בתוך כך, הגיעו היום עשרות תושבים לזירת האירוע ברחוב דיזינגוף על מנת לראות היכן בדיוק אירע אותו פיגוע רצחני, הדליקו נרות נשמה בכניסה לבר בו נרצחו השניים - ועצרו לכמה רגעים, על מנת להזדהות עם כאבן של המשפחות. "שמענו מה קרה כמו כולם ובאנו להדליק נר לזכר ההרוגים", סיפרו רפי ואוריין, שהגיעו למקום. "כל פיגוע טרור שקורה הוא נורא ועצוב, אבל יש משהו מטלטל בכך שזה קורה כאן בלב העיר"."לא הכרנו את שימי או אלון, אבל שמענו שאלון למד במכללה למנהל, שם גם אנחנו למדנו והרגשנו שזה קרוב אלינו יותר מפיגועים אחרים עליהם שמענו בתקופה האחרונה", הם סיפרו. "הרגשנו צורך לבוא להביע הזדהות וצער עם המשפחות".

נתניהו בזירה, הערב (חדשות 2)

לכל העדכונים על הירי בתל אביב:

אחיו של היורה חשוד בסיוע לרצח

 כלי הרצח היה בעבר בידי המשטרה

 תיעוד: המחבל נמלט, בהלה ברחוב

 נתניהו בזירה: "רצח מתועב, אכזריות לא נתפסת"

 הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

 אבל וכאב בתל אביב יממה לאחר הפיגוע: "זה נורא, אנחנו המומים"

הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע

אלמוני איים בטוויטר: "מחר פיגוע בת"א"

 בנשקים שלופים: מצוד בלב תל אביב אחר מבצע הירי