נתניהו בזירת הפיגוע בתל אביב: "נגביר אכיפת החוק במגזר הערבי"

ראש הממשלה הגיע לפאב "הסימטא" ברחוב דיזנגוף בתל אביב. "מצפה מכל חברי הכנסת הערבים, כולם, בלי יוצא מן הכלל – לגנות את הרצח ללא גמגום, ללא צחצוחי לשון. זה רצח מתועב, אכזריות בלתי נתפסת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (שבת) לזירת אירוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שבו נרצחו אתמול שמעון רוימי ואלון בקל ז"ל. "אתמול היה רצח מתועב, זו אכזריות בלתי נתפסת", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צעירים בגיל של ילדיי ישבו לחגוג יום הולדת ונרצחו בדם קר", המשיך ראש הממשלה. "משטרת ישראל ושב"כ פועלים ללא לאות לתפוס את הרוצח". נתניהו אף הוסיף כי "אני מעריך את הגינויים לפשע שהושמעו בציבור הערבי. אני חייב להגיד שאני מצפה מכל חברי הכנסת הערבים, כולם, בלי יוצא מן הכלל – לגנות את הרצח ללא גמגום, ללא צחצוחי לשון. רצח הוא רצח. צריך לפעול נגדו".

"יש הסתה פרועה של האסלאם הקיצוני נגד מדינת ישראל בכל המגזר הערבי", הוסיף נתניהו. "הסתה במסגדים, הסתה במערכות החינוך, הסתה ברשתות החברתיות. אנחנו פועלים בתקיפות נגד ההסתה הזאת, כפי שעשינו כשהוצאנו מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית והמוראביתון. אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל: מדינת חוק לרוב אזרחיה ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה במובלעות שאין בהן אכיפת חוק".

המצוד נמשך (FLASH 90, מרים אלסטר)

"רצח מתועב" (חיים צח, לע"מ)

יותר מיממה חלפה מאז שנעלמו עקבותיו של המחבל שביצע את פיגוע הירי, ואלפי שוטרים פרושים ברחובות העיר הלבנה במצוד אחר החשוד: "מדובר באירוע קיצון מורכב וייחודי, שבו אלמוני חמוש יצא למסע טבח חסר אבחנה בלב רחוב הומה". על פי ההערכה הוא עדיין מסתתר בתל אביב. הסריקות מתמקדות כעת במבנים נטושים ובאתרי בנייה.

מהמשטרה נמסר עוד כי "מיד עם קבלת הדיווח הראשוני, המשטרה פצחה במאמץ עליון, בדגש על מהלכים מודיעיניים וחקירתיים רחבי היקף לצד תגבור כוחות מאסיבי באזור". עוד נאמר כי כוחות הביטחון "קוראים לציבור להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במידי על כל תרחיש או אדם חשוד. בכל תא שטח נתון שבו תתבצע פעילות משטרתית יש להקפיד ולהישמע להוראות השוטרים במקום".