הותר לפרסום שמו של היורה מתל אביב: נשאת מלחם

אלפי שוטרים עדיין סורקים אחר החשוד, נשאת מלחם (29) מהכפר עארה, שרצח שניים ברח' דיזנגוף אתמול. אחיו נעצר. המשטרה לציבור: "דווחו על כל אדם חשוד". הערכה: מסתתר בת"א, ייתכן שחמוש

הותר לפרסום: שמו של המחבל שביצע את הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב הוא נשאת מלחם, בן 29 מהכפר עארה. יותר מיממה חלפה מאז שנעלמו עקבותיו, ואלפי שוטרים פרושים ברחובות העיר הלבנה במצוד אחר החשוד: "מדובר באירוע קיצון מורכב וייחודי, שבו אלמוני חמוש יצא למסע טבח חסר אבחנה בלב רחוב הומה". תיעוד חדש שנחשף ממצלמות האבטחה מראה את מלחם הולך ברחוב, דקות ספורות בלבד לפני הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפי שוטרים עדיין מבצעים סריקות אחרי מלחם, שרצח שניים ברחוב דיזנגוף אתמול, ועל פי ההערכה הוא עדיין מסתתר בתל אביב. הסריקות מתמקדות כעת במבנים נטושים ובאתרי בנייה. כמו כן, ישנה הערכה במשטרה כי מלחם עדיין חמוש.

מהמשטרה נמסר עוד כי "מיד עם קבלת הדיווח הראשוני, המשטרה פצחה במאמץ עליון, בדגש על מהלכים מודיעיניים וחקירתיים רחבי היקף לצד תגבור כוחות מאסיבי באזור". עוד נאמר כי כוחות הביטחון "קוראים לציבור להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח במידי על כל תרחיש או אדם חשוד. בכל תא שטח נתון שבו תתבצע פעילות משטרתית יש להקפיד ולהישמע להוראות השוטרים במקום".

"כל הכפר בהלם"

בכפר בוואדי עארה הוכו בהלם כששמעו שבן הכפר הוא החשוד בביצוע הפיגוע הקטלני בתל אביב אתמול, בו נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל. יממה לאחר הפיגוע הרצחני, משפחתו של החשוד מגנה בתוקף את מעשיו ומתנערת ממנו. בשעות הצהריים הגיעו שוטרים, חוקרים וכוחות יס"מ לבית המשפחה, חקרו כמה מהם - ולאחר שהחרימו ציוד - ובו גם מחשבו האישי של החשוד, אזקו ועצרו את אחיו.

"אני עדיין לא מבין ומעכל שבני עשה דבר כזה", מסר אביו של החשוד בשיחה עם חדשות 2 Online, "מה שקרה תפס את כל המשפחה והכפר בהלם". "אני איש מערכת, אני עובד בשמירה, פתאום הבנתי שבני מעורב - והתקשרתי לתחנת המשטרה. ביקשתי להיפגש עם הקצין הבכיר בתחנה ועדכנתי אותו שהבן שלי הוא המעורב במעשה", שחזר האב ההמום. "אני משתתף בצער משפחות הקורבנות ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

זירת הפיגוע, אתמול (עד ראיה)

מוקדם יותר היום, התכנסו חברי מועצת ערערה וגינו את המעשה. ראש המועצה וחבריה הגיעו לבית המשפחה באחד הכפרים שבשטח המועצה, ושמעו את האב שאמר להם שבנו הוא החשוד בביצוע הפיגוע הרצחני. קרובי משפחתו של החשוד מסרו שהוא לא השתייך לאף ארגון פוליטי או דתי כלשהו - וככל הנראה שפעל על דעת עצמו.