החשוד בביצוע הפיגוע: ערבי ישראלי תושב ואדי ערה

במערכת הביטחון טוענים כי זהותו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בתל אביב מוכרת, זאת משום שישב בעבר בכלא הישראלי. פרקליטו וקרוב משפחתו: הוא סובל ממחלה נפשית. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחריו באזור תל אביב

פיגוע הירי בתל אביב: כחמש שעות לאחר ששני בני אדם נרצחו בפאב ברחוב דיזינגוף, במשטרה טוענים כי זהותו של המחבל ידועה להם וכי בשלב זה ההערכות הן שהירי בוצע על רקע לאומני. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחרי המחבל החשוד, צעיר ערבי ישראלי בן 29 המתגורר באזור ואדי ערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המצוד אחר המחבל נמשך, וכוחות הביטחון ממשיכים בסריקות באזור תל אביב בכדי לאתר אותו. במקביל התבצעה פעילות בטחונית ביישוב בו מתגוררת משפחתו של החשוד. הכוחות החרימו מחשבים וחומרים נוספים שעשויים לסייע בחקירת המניע והרקע לביצוע הפיגוע במהלך היום. כמו כן, במשטרה נחקר חשד שהמחבל הסתייע באדם נוסף בזירת הפיגוע.

המחבל מוכר לכוחות הביטחון, זאת מאחר שישב בכלא בישראל במשך חמש שנים לאחר שניסה לחטוף נשק לחייל ב-2006 והשתחרר. התקרית התרחשה כשרצה לנקום על כך ששוטרים ירו בדודו לפני כעשור. על פי הדיווחים, אביו שזיהה אותו בכלי התקשורת יצר קשר עם המשטרה והודיע כי מדובר בבנו.

2 הרוגים ו-7 פצועים בפיגוע הירי

קרוב משפחתו של המחבל ופרקליטו לשעבר, עו"ד סמי מלחאם, טען כי הוא סובל ממחלה נפשית. "אני המום פשוט בהלם", אמר בריאיון עמו באולפן שישי. "יצאתי מהקולנוע עם הילדים וסיפרו לי על מה שהיה. מה שידוע לי מאז שייצגתי אותו הוא שהאיש הזה לא שפוי וסובל ממחלה נפשית. הוא טופל ולאחרונה מסתובב כאדם לא שפוי ברחוב ולכן קשה לי אפילו למצוא את המילים".

המחבל כפי שתועד במצלמות האבטחה

"זו מכה למשפחה", הוסיף עו"ד חסאם. "הוא ישב בכלא ואני זוכר שאפילו בתיק הראשון הוא היה בבדיקות. אבא שלו הוא מתנדב במשטרה, אני לא חושב שלבנו יש נטיות לכאן או לכאן נגד המדינה. ללא ספק האירוע הזה חמור מאוד, קשה לתארו, אדם מהישוב לא יכול לקבל את מה שקרה, אם הוא באמת היה במצב נפשי לא טוב ולא שיקמו אותו".

 המצוד עדיין נמשך

בתמונה שפורסמה נראה האיש כשהוא מרכיב משקפיים בולטים, לובש מעיל שחור ונושא תיק, שבו על פי החשד הסתיר את כלי הנשק ששימש אותו לרצח. שניות לאחר שיצא מבית העסק הזה שבו אף ערך קניות, פתח את התיק והתחיל לירות לכל עבר. בתמונות אבטחה +מתוך בית קפה סמוך, הוא נראה כשהוא יורה ללא הבחנה, באמצעות תת-מקלע מסוג קרל גוסטב, שנפוץ במיוחד בשטחים.

ההורגים אלון בקל ושמעון רואימי

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב שהגיע לזירה זמן קצר לאחר הירי אמר: "תל אביב הייתה המטרה לטרור גם בעבר והנה זה מכה בנו גם בלבה של העיר הגדולה, נמשיך בחיינו למרות הכל. היה כאן אירוע נורא ונעבור אותו כמו שעברנו אירועים אחרים בעבר".

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, ניר דבורי יואב אבן, עזרי עמרם, יונה לייבזון ואוהד חמו.