הותרו לפרסום שמות הרוגי הפיגוע בתל אביב

שני צעירים שביקשו לבלות את צהרי יום שישי בפאב בתל אביב מצאו את מותם בפיגוע ירי. אביו של אלון בקל רץ לבית החולים איכילוב כששמע על האירוע וכשקיבל את הבשורה המרה התמוטט. "הוא היה ילד מיוחד, רק אתמול דיברנו בערב", סיפר בכאב

אלון בקל ושמעון רואימי ז"ל

הותר לפרסום כי ההרוג השני בפיגוע הירי היום (שישי) בשעות הצהרים בתל אביב הוא שמעון רואימי מאופקים. רואימי נהרג לאחר שמחבל פתח בירי בתת מקלע ברחוב דיזינגוף בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רואימי הגיע לפאב "הסמטא" במסגרת חגיגות יום הולדת שנערכו במקום כשהמחבל פתח בירי. חברו של שמעון שנפצע גם הוא בפיגוע, סיפר בבית החולים כיצד נאלץ לראות את חברו נפגע ונופל על הרצפה, שותת דם. מוקדם יותר הותר לפרסום כי מנהל הפאב אלון בקל, בן 26 מתל אביב, נהרג גם הוא בפיגוע. זמן קצר לאחר הפיגוע סיפר אביו דוד על הרגעים הקשים שבהם קיבל את הידיעה המרה על מותו בנו. "לא היה ילד ששמח ופרח כמוהו", סיפר בקל. "בכל מקום שאליו הגיע הוא מפיץ אור וגורם לכולם לצחוק".

בעודו עומד בפתח בית החולים "אכילוב" אליו פונה בנו מזירת הירי, סיפר האב דוד כי אלון השתתף במסיבה שהתקיימה בפאב בו בוצע הירי. "בני הגדול עבר היום לתל אביב ובדיוק עזרנו לו לעבור", הסביר. "פתאום התקשרה אלינו החברה של אלון ואמרה שהיה ירי בפאב בו הוא נמצא". מהירי בפאב נהרגו אלון ושמעון ונפצעו שבעה בני אדם נוספים.

דוד סיפר כי בעוד בנו הגדול רץ אל הפאב כדי למצוא את אחיו, הוא עצמו רץ מיד לבית החולים שהיה במרחק דקות ספורות בלבד, שם גילה את הבשורה. "אני רצתי וחיכיתי לאמבלונס ומיד כשראיתי את הילד יורד על האלונקה התעלפתי, כי הבנתי שהוא לא בחיים", הוא תיאר בכאב. "הרגשתי בלב שהוא מת. אחרי שטיפלו בי ונתנו לי תרופות, גם מסרו לי את הבשורה".

הרקע לאירוע ככל הנראה לאומני וכוחות הביטחון עדיין מנהלים מרדף אחר היורה שזהותו ידועה ונמלט מהזירה. מצלמות הביטחון של החנויות הסמוכות תיעדו את היורה כשהוא עורך קניות באחת החנויות ולאחר מכן מוציא מתיקו ככל הנראה תת-מקלע, ומתחיל בירי לעבר הפאב הסמוך.