המצוד נמשך: זה החשוד בירי הקטלני בתל אביב

במשטרה חושדים כי צעיר ערבי ישראלי ביצע את פיגוע הירי הקטלני ברחוב דיזינגוף בתל אביב. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחרי החשוד שתועד בחנות סמוכה שניות לפני שפתח באש. הצטרפו למשדר

שעות ספורות לאחר אירוע הירי בתל אביב, במערכת הביטחון טוענים כי זהות המחבל ידועה להם, וכי בשלב זה ההערכות הן כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני. המחבל תועד במצלמת אבטחה של בית עסק סמוך, דקות לפני שפתח באש לעבר הפאב ברחוב דיזינגוף, רצח שני בני אדם ופצע עוד שבעה נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המצוד אחרי המחבל נמשך ברחבי העיר בהשתתפות מאות אנשי משטרה וכוחות הביטחון לאחרונה עלה חשד שמדובר באזרח ערבי ישראלי. בתמונה שפורסמה נראה האיש כשהוא מרכיב משקפיים בולטים, לובש מעיל שחור ונושא תיק, שבו על פי החשד הסתיר את כלי הנשק ששימש אותו לרצח. שניות לאחר שיצא מבית העסק הזה שבו אף ערך קניות, פתח את התיק והתחיל לירות לכל עבר. בתמונות מתוך בית קפה סמוך, הוא נראה כשהוא יורה ללא הבחנה, באמצעות תת-מקלע מסוג קרל גוסטב, שנפוץ במיוחד בשטחים.

במשטרה מבהירים כי לפי שעה לא ניתן לקבוע אם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי. ״מחקירה ראשונית עוד מוקדם לקבוע, אך שני הכיוונים נחקרים״, אמרו במחוז תל אביב. השוטרים הפרוסים ברחבי העיר סורקים כעת את הרחובות, חלקם עוברים מדלת לדלת, מחצר לחצר, בניסיון לאתר את האיש.

בנשקים שלופים: כוחות הביטחון במצוד אחר ה (רויטרס)

מחסנית שנמצאה בזירה (עד ראייה)

ממשטרת תל אביב נמסר כי ״מחקירה ראשונית לא ניתן לקבוע האם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי ושני הכיוונים נחקרים״. בתמונות מזירת האירוע נראים עשרות שוטרים שנמצאים באזור, סורקים את הרחובות ועוברים לעתים מדלת לדלת בניסיון לאתר את החשוד במעשה. 

עדי ראייה לאירוע הירי סיפרו לחדשות 2 כיצד היורה נכנס לפאב כשהוא חמוש בנשק, הסתכל עליהם ישירות ופתח באש. "הוא חייך אלינו והתחיל לירות", סיפרה צעירה שהייתה במקום. "האינסטינקט היה להסתתר ולברוח, הרמתי את הראש ושמעתי עוד ועוד יריות. ראיתי את הבנאדם רץ ובורח".

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב שהגיע לזירה זמן קצר לאחר הירי אמר: "תל אביב הייתה המטרה לטרור גם בעבר והנה זה מכה בנו גם בלבה של העיר הגדולה, נמשיך בחיינו למרות הכל. היה כאן אירוע נורא ונעבור אותו כמו שעברנו אירועים אחרים בעבר". ראש העיר דחה את הטענות כי לאירוע הירי יש קשר לקהילה הלהט"בית.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, ניר דבורי יואב אבן, עזרי עמרם, יונה לייבזון ואוהד חמו.