תיעוד: רגעי הירי בתל אביב

מצלמת האבטחה בבית הקפה הסמוך לפאב שבמוקד אירוע הירי, תיעדה את השניות הדרמטיות שבהן פתח החשוד באש לעבר המבלים במקום. בתמונות נראה האיש בפנים גלויות כשהוא מכוון את תת המקלע, מתחיל לירות וגם את בהלת האנשים במקום. בתיעוד אחר נראה החשוד נכנס לחנות סמוכה, שולף את נשקו ויוצא למסע הירי. כך זה נראה

אירוע הירי בלב תל אביב: מצלמת האבטחה של אחד מבתי הקפה הסמוכים לזירת הירי שבוצע היום (שישי) ברחוב דיזינגוף תיעדה את השניות הדרמטיות שבהן נעמד החשוד מול אחד הפאבים באזור ופתח בירי לעבר יושביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד נראה היורה, כשהוא לובש מעיל בצבע כהה, נעמד על המדרכה שמול הפאב הממוקם בסמוך לבית הקפה בו הותקנה המצלמה. בתחילה, ניתן לראות כי האיש פתח בירי לעבר האזרחים שישבו בפאב ובבית הקפה עצמו.

תוך שניות אחדות מהרגע שפתח היורה באש, הסתתרו כמה מהאנשים שישבו בבית הקפה מתחת לשולחנות, בעוד שאחרים פתחו בריצה ונמלטו מהמקום. לאחר מכן, נראה כי היורה הסתובב וירה לכיוון הנגדי ללא כל מטרה ממוקדת.

מתיעוד מצלמת האבטחה קשה לדלות פרטים בנוגע למאפייניו של החיצוניים של היורה, מלבד צבע המעיל שלבש והעובדה שביצע את הירי כשפניו גלויות.  בשלב זה ההערכות הן כי מדובר בתת מקלע מסוג "קרל גוסטב", המצוי בהיקף נרחב בשטחים, המשמש פעמים רבות באירועים על רקע פלילי וקל להשגה. כמו כן לא ברור אם היורה הספיק לרוקן את המחסנית וניסה להחליפה באחרת.

נכנס למכולת והוציא את תת המקלע

בתיעוד אחר נראים הרגעים שבהם החשוד מבצע את ההכנות האחרונות לקראת הירי. הוא נכנס לחנות למוצרי טבע הסמוכה למקום, הסתובב בתוכה ואולי אף ביצע בה קניות, כשלבסוף נעמד סמוך לפתח הכניסה.

בהמשך, כשהוא עומד עם הגב למצלמה, הוא הניח את התיק שנשא עמו על העגלות והוציא את תת המקלע. בשניות שלאחר מכן, יצא היורה מהחנות, פנה שמאלה ופתח בירי לעבר יושבי הפאב ומיד פונה נמלט מהאזור כשפניו לכיוון הנגדי. התיק שנשא עמו היורה נמצא בזירה והוא הועבר לידי המשטרה, ומבדיקה ראשונית עולה כי בתוכו נמצא ספר קוראן.

סריקות אחר החשוד בירי

מהירי הקטלני בלב תל אביב נהרגו שני בני אדם. שישה פצועים נוספים פונו לבתי החולים איכילוב, וולפסון ותל השומר, כששניים מהם אושפזו במצב קשה ושניים נוספים במצב בינוני.

סריקות אחר היורה (רויטרס)

זמן קצר לאחר הירי פתחו כוחות הביטחון בסריקות נרחבות לאיתור היורה. כוחות מיוחדים עברו בין הבתים הסמוכים לזירה כשהם עם נשקים שלופים מחשש שהחשוד מסתתר באחת הדירות או בחצרות הבניינים. כמו כן נבדק החשד שלצד היורה פעלו חמושים נוספים. המשטרה אף חסמה את הרחובות הסמוכים ונפרסה בניידות במתכונת נרחבת ברחבי העיר.