עדות מצמררת: "המחבל חייך אלינו ופתח באש"

עדי ראייה לאירוע הירי בתל אביב מספרים על המראות הקשים. "המחבל הסתכל עלינו ופתח באש", סיפרה נועה שישבה בפאב שנפגע. "התחבאנו במחסן סמוך, שמענו את המחבל לידינו", הוסיפה אסנת בקול רועד

צרור יריות קטלני קטע את שלוות החיים של צהרי יום שישי בתל אביב. בשלב זה לא ברור האם מדובר אירוע ירי על רקע לאומני או פלילי, אך עדי הראייה מספרים על מראות מצמררים מזירת האירוע הקשה שבו נרצחו שני בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישבנו בבית הקפה שבו היו היריות", סיפרה נועה, עדת ראייה לאירוע הירי הקטלני. "המחבל נעמד מול הזכוכית של בית הקפה, הסתכל עלינו וירה לתוך המקום. למזלנו הקליעים פגעו בספסל עץ. נשכבנו על הרצפה, הייתה אישה בהיריון שהתעלפה. הדבר היחיד שאני זוכרת זה את החיוך שלו כשהוא יורה. הוא ירה וברח, היינו פשוט בשוק".

"הייתי בקומה העליונה במספרה קרובה", סיפרה אסנת בקול רועד בשיחה עם חדשות 2. "הרצפה רעדה מקולות הירי. ברגע שזה קרה, כל מי שהיה איתי יצא החוצה, נכנסו למחסן של המספרה והתחבאנו בפנים. החזקנו סכינים ומספריים כדי שלא יפגעו בנו".

זירת הפיגוע, תל אביב

"שמענו דברים נשברים, הרגשנו שעוד שנייה המחבל נכנס ורץ אלינו", המשיכה. "התכוננו לרגע שהוא יבוא והתכוונו לדקור אותו. הרגשנו שהוא הולך להיכנס ושהוא בקומה מעלינו. לא רציתי לצאת החוצה, לראות את ההרוגים והפצועים. אני ילדת שנות ה-90 ומכירה את התמונות של הפצועים והדם".

אסף, שהיה גם הוא בסמוך לזירת הפיגוע סיפר: "ראיתי את המחבל, הוא היה בהיר עור ומגולח. הוא היה לדעתי עם M-16, ירה תוך כדי תנועה כמו איש שיודע מה הוא עושה. הוא היה קר רוח - כמו מישהו ששלחו אתו למשימה".

נתי שקד, בעל הבר שבו בוצע הפיגוע חזר אף הוא אל הרגעים הדרמטיים: "הגעתי שתי דקות אחרי שהבחור פתח באש, הוא ישב עוד קודם לכן בספסל סמוך למקום וחיכה שהבר יתמלא באנשים. ברגע שזה קרה הוא נכנס לחנות, הוציא נשק מתוך התיק ופתח בירי".