שני הרוגים באירוע ירי בלב תל אביב

אלמוני פתח באש מנשק אוטומטי בפאב הומה אדם ברחוב דיזינגוף בתל אביב. שני בני אדם נרצחו ועוד שבעה נפצעו, מצוד באוויר וביבשה אחר היורה שנמלט מהזירה

שני בני אדם נהרגו ושבעה נוספים נפצעו, שניים מהם קשה, כשאלמוני חמוש בנשק אוטומטי פתח באש לעבר פאב ברחוב דיזינגוף בתל אביב. גם בשעה זו מתנהל מצוד נרחב, הכולל מסוקים וכוחות מיוחדים, אחרי היורה או היורים. במשטרת תל-אביב אומרים כי לפי שעה לא ניתן לקבוע אם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדויות מהשטח, היורה נמלט מהזירה רגלית. כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום והם סורקים את הרחובות הסמוכים בנשקים שלופים. תחילה נעצר אדם חשוד שנצפה ברחוב גורדון, אך אחרי תשאול קצר הוא שוחרר לאחר שהתברר שהוא אינו קשור לאירוע. כעת מתנהל מצוד גם ברחובות הסמוכים.

ממשטרת תל אביב נמסר כי ״מחקירה ראשונית לא ניתן לקבוע האם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי ושני הכיוונים נחקרים״. בתמונות מזירת האירוע נראים עשרות שוטרים שנמצאים באזור, סורקים את הרחובות ועוברים לעתים מדלת לדלת בניסיון לאתר את החשוד במעשה. 

בתמונות דרמטיות שתועדו על ידי מצלמת האבטחה בבית הקפה הסמוך לפאב, נראה היורה כשהוא פותח באש לעבר המבלים במקום. היושבים בבית הקפה נראים כשהם נמלטים על נפשם, חלקם מסתתרים תחת השולחנות. מניתוח הסרטון עולה כי היורה ככל הנראה השתמש בנשק מסוג קרל גוסטב, הנפוץ במיוחד בשטחים. החשוד אף השאיר אחריו מחסנית בזירה.

עדי ראייה לאירוע הירי סיפרו לחדשות 2 כיצד היורה נכנס לפאב כשהוא חמוש בנשק, הסתכל עליהם ישירות ופתח באש. "הוא חייך אלינו והתחיל לירות", סיפרה צעירה שהייתה במקום. "האינסטינקט היה להסתתר ולברוח, הרמתי את הראש ושמעתי עוד ועוד יריות. ראיתי את הבנאדם רץ ובורח".

פרמדיק מד"א רונן כהן שהגיע לזירה סיפר על שראה: ״כשנכנסתי לפאב ראיתי על הרצפה גבר כבן 30 במצב אנוש עם מספר פצעי ירי בפלג גופו העליון, הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה״. לדבריו, ״יחד עם פרמדיקים נוספים ביצענו בו פעולות החייאה והוא פונה במצב אנוש לבי"ח תוך כדי המשך טיפול רפואי״. בהמשך נפטר אותו פצוע מפצעיו בבית החולים.

שני מזרחי, פרמדיקית נוספת שהגיע למקום סיפרה: "הייתה המולה גדולה, חלק מהפצועים היו בפאב, חלק שכבו על הכביש. מיד ניגשתי לאחד הפצועים והענקתי לו טיפול רפואי ראשוני. בנוסף פינינו עוד שני פצועים קשה לבית החולים איכילוב ופצוע נוסף באורח בינוני לבית החולים תל השומר".

זירת הירי, היום

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב שהגיע לזירה זמן קצר לאחר הירי אמר: "תל אביב הייתה המטרה לטרור גם בעבר והנה זה מכה בנו גם בלבה של העיר הגדולה, נמשיך בחיינו למרות הכל. היה כאן אירוע נורא ונעבור אותו כמו שעברנו אירועים אחרים בעבר". ראש העיר דחה את הטענות כי לאירוע הירי יש קשר לקהילה הלהט"בית.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, ניר דבורי יואב אבן, עזרי עמרם, יונה לייבזון ואוהד חמו.