21 ימי מחבוש לחייל מ"חתונת השנאה"

החייל שנשקו האישי שימש את המשתתפים בחתונת השנאה נשפט ונשלח לכלא הצבאי. מהחקירה עלה כי הוא צפה בנשק עובר בין המשתתפים - ולא עשה דבר בעניין

הנשקים מונפים באוויר, מתוך החתונה

עונש ראשון לאחד ממשתתפי "חתונת השנאה": בעקבות פרסום הסרטון שבו נראו פעילי ימין מניפים נשקים ודוקרים את תמונת הפעוט שנרצח בפיגוע בדומא, הורה הרמטכ"ל גדי איזנקוט על בדיקת מעורבותם של חיילים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבדיקה העלתה כי אחד הנשקים שהונף הוא נשקו האישי של חייל מגדוד ״נצח יהודה״ וכי במהלך האירוע שבו השתתף, לא פיקח החייל על נשקו האישי והנשק ניטל על ידי נוכחים באירוע והועבר מיד ליד.

הבוקר (שישי) הועמד החייל לדין משמעתי על ידי מפקד חטיבת כפיר, אל״מ גיא חזות, והוא נשפט ל-21 ימי מחבוש. בצה"ל רואים את האירוע בחומרה מאחר והחייל צפה בנשקו האישי עובר בין המשתתפים, מיד ליד, מבלי לעשות דבר ולמנוע זאת.

בתוך כך, התקיים היום שימוע בפני אל"מ חזות לשני לוחמים נוספים מאותו הגדוד, שנגדם התנהלה חקירת מצ״ח באשמת השתתפות במעשי אלימות כנגד עצירים פלסטינים.

בסיום ההליך החליט המח״ט כי הלוחמים פעלו בניגוד למצופה מהם ובדרך שלא עולה בקנה אחד עם רוח צה״ל, ועל כן החליט כי אחד הלוחמים יועבר מהחטיבה לשיבוץ מחדש ולוחם נוסף יושעה מתפקיד לוחמה ויועבר לתפקיד מנהלתי.