אחרי ההדחה - יעלון נפגש עם האחראי על פרויקט החץ: "לא נותרה בידנו הברירה"

שר הביטחון נפגש עם "אבי פרויקט החץ", ראש מנהלת חומה שהודח מתפקידו לאחר שבמחשבו האישי נמצאו מסמכים מסווגים. "חובתנו להקפיד קלה כחמורה בכל הקשור לסוגיות ביטחון מידע", אמר לו השר

יאיר רמתי, ארכיון (רויטרס)

שר הביטחון משה יעלון נפגש הבוקר (שישי) עם ראש מנהלת חומה, יאיר רמתי, שהודח מתפקידו לאחר שבמחשבו האישי נמצאו מסמכים מסווגים. "ההחלטה התקבלה בלב כבד מאוד, אך לא נותרה בידינו הברירה", אמר לו שר הביטחון בשיחת הפרידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השיחה בין השניים ביקש יעלון להודות לרמתי על שנותיו הרבות כראש מנהלת חומה ועוד לפני כן בתעשייה האווירית ובצה"ל. "תרומתך לביצור ביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה, והלוואי שיכולנו לספר לאזרחים מה עשית למענם", אמר לו השר, הוא הדגיש את מעורבותו בפיתוח טיל החץ ומערכות כיפת ברזל ושביט קסמים.

"למרבה הצער ונוכח הנסיבות שנוצרו, נאלצנו להפסיק את עבודתך במשרד הביטחון", הוסיף השר. "חובתנו להקפיד קלה כחמורה בכל הקשור לסוגיות ביטחון מידע, בוודאי כשאדם במעמדך ובתפקידך אינו מקפיד על הכללים, גם אם לא היה בכך זדון".

לכן", הסביר השר יעלון, "לא יכולנו, לדאבון הלב, להתפשר כשגילינו את המעידות הללו, אלא לסיים את עבודתך. צר לי עוד, על הדרך בה פורסמה ההודעה על סיום תפקידך. נדע להפיק מכך לקחים. אין בכך כדי להעיד על הערכתנו הרבה לעשייתך".