העובד תכנן פיגוע: "מזל שנתפס"

אחרי שהותר לפרסום כי שני תושבי מזרח ירושלים, אחד מהם עובד רשת המלונות "בי סנטר", נתפסו לפני שהצליחו לבצע פיגוע במלון בעיר הדרומית – בהנהלה נושמים לרווחה. "הצוות היה עירני ובזכות זאת הצלחנו לשים יד על אותו עובד", אמר מנהל הרשת. "אני שמח שעלינו על זה בזמן"

שעות לאחר שהותר לפרסום כי מערכת הביטחון סיכלה פיגוע במלון "בי סנטר" באילת, בהנהלת המלון נושמים לרווחה ומשבחים את ערנות העובדים שמנעה אסון כבד. "אני מאוד שמח שהצלחנו לשים יד על העובד שלנו שתכנן מה שתכנן", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online שלומי קרן, מנכ"ל רשת מלונות "בי הוטלס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצוות היה ערני וחד והצליח לאתר בעיה שהייתה יכולה להתפתח למקומות בעייתיים ביותר", אמר. "הם ידעו להעביר את האינפורמציה בזמן אמת להנהלת החברה ואנחנו מיד העברנו את המידע למשטרת אילת וכך נמנע אסון גדול".

"הופתעתי מאוד, במיוחד לאור העובדה שמדובר בעובד אצלנו ואני מכיר אותו באופן אישי", סיפר המנכ"ל. "הוא נקלט לעבודה ועבר אצלנו תחקיר ביטחוני כדת וכדין, אבל כנראה שבראש היו לו כוונות אחרות לגמרי".

סוכל פיגוע גדול באילת. ארכיון (רויטרס)

למרות העובדה שהעובד החשוד עבר תחקיר ביטחוני, המנכ"ל סבור כי אין לאורחים סיבה לחשש. "כל העובדים ברשת בתי המלון שלנו ערניים תמיד ואני יודע שזה קיים גם בבתי מלון אחרים באילת", אמר. "ערנות היא המפתח ואני מאוד שמח שעלינו על זה בזמן. אנחנו נמצאים בקשר יומיומי עם שירותי הביטחון באילת ומעודכנים על כל אירוע או התרעה. ייאמר לזכות הרשויות שהם עובדים את עבודתם בצורה מצוינת".

השאלות המחשידות חשפו את המזימה

מכתב האישום שהוגש היום נגד השניים - חליל נימרי ואשרף סלאיימה - עולה כי הם נפגשו לפני כחודשיים והחליטו "לבצע פיגוע נגד יהודים באשר הם יהודים מתוך רצון לנקום במדינת ישראל". הרקע למעשה הוא גל הטרור הנוכחי ובעיקר מותו של פאדי עלון - צעיר ממזרח ירושלים שביצע פיגוע דקירה בחודש אוקטובר וחוסל. נימרי, אחד הנאשמים, היה חברו של עלון מהילדות - וביקש לנקום את מותו.

בעקבות זאת, החליטו השניים לבצע פיגוע על ידי הטמנת חומר נפץ באחד מבתי המלון בעיר. לאחר מכן החלו השניים לתצפת על המלון ולעקוב אחר קבוצת דתיים שהתארחה בו. אחד מהם למד, באמצעות סרטונים באינטרנט, כיצד להכין מטעני נפץ.

ביקשו לנקום את מותו. פאדי עלון

התכנית של השניים סוכלה בזכות "סיור מקדים" שערך סלאיימה בבית המלון: ב-30 בנובמבר הוא הגיע למלון, טען כי הוא מעוניין לשכור חדר ולצורך כך ביקש לראות חדרים שונים. על פי כתב האישום, הוא שאל את הצוות שאלות בנוגד לחדר הממוקם מתחת לחדר האוכל, מתוך כוונה להטמין שם את המטען ולפגוע באורחי המלון בזמן האוכל.

אשרף שאל את פקיד הקבלה ומנהלת המשק שאלות רבות, שעוררו את חשדם ולמעשה מנעו את התכנית הרצחנית. בין השאר ניסה להבין מהם כמה כניסות יש למלון, מהי תפוסת המלון והאם צפויה להגיע קבוצה של דתיים למלון.