עצורי "חתונת השנאה" ישוחררו

יום לאחר מעצרם של ארבעה חשודים שהשתתפו בחגיגה הקיצונית בה נדקרה תמונת הפעוט הפלסטיני, הורה בית המשפט לשחררם. בין העצורים גם החתן יקיר אשבל, שאביו אמר לחדשות 2 Online: זה יצא מפרופורציה, הרסו למשפחה את החיים

(חדשות 2)

תוך פחות מיממה - עצורי "חתונת השנאה" בדרך לחופשי: היום (רביעי) הורה בית המשפט השלום בירושלים לשחרר את ארבעת החשודים שנעצרו אתמול בחשד להסתה ועבירות אחרות במהלך חתונת פעילי הימין. אחד העצורים הוא החתן יקיר אשבל, שבמהלך שמחתו שרו האורחים שיר נקמה ואחדים מהם הניפו נשקים ואף דקרו את תמונתו של הפעוט הפלסטיני שנרצח בכפר דומא, עלי דוואבשה. אביו של החתן מאשים: "הרסו למשפחה את החיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה הודיעו בימים האחרונים כי כ-30 משתתפים ייחקרו וקיוו כי מעצרם של הארבעה שכבר נעצרו יוארך, אך בית המשפט דחה את בקשתם. בעקבות ההחלטה לשחרר את העצורים, הגישה המשטרה בקשה לעיכוב ההחלטה.

עוד בשעות הבוקר החליט בית המשפט לשחרר את דניאל פינר, החשוד בעבירות נשק והסתה: פינר תועד בחתונה בזמן שהניף נשק ולבש חולצה של ארגון "כך". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, אך השופטת דחתה את בקשת המשטרה והחליטה על שחרור בערבות עצמית. עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של פינר, אמר בתום הדיון: "אני מצפה כי המשטרה תעצור עוד היום את כל החוגגים מאום אל פחם ורהט המנופפים ואף יורים בנשק במהלך חתונות".

פינר, כפי שתועד בחתונה (חדשות 2)

"לא הייתה כוונה להסתה"

שחר אשבל, אביו של החתן, האשים את התקשורת בניפוח הפרשה: בשיחה עם חדשות 2 Online אמר אשבל כי "כואב לנו שזה קורה דבר כזה, מדובר בחתן שזה רגע השמחה שלו, הימים הכי מאושרים שלו, והוא צריך להתעסק עם כל העליהום וכל הסיפור מסביב העניין. הוא היה בתוך אווירת החתונה בשמחה, קצת מושפע, ולא הבין לאיזה סיפור הוא נכנס – וכולם חוגגים על זה".

אבי החתן מחה על היחס המפלה לדבריו, שעוסק בפעילי הימין ולא בהסתה ערבית: "באירועים ושמחות של ערבים, שיורים ממש בנשקים, לא שרים שירי ארץ ישראל –  יש שם שירי התלהמות ושנאה – ואת אף אחד זה לא מעניין, אף אחד לא בודק, את כולם מעניין כרגע רק מה קרה בחתונה של משפחת אשבל, שכמה נערים עשו מעשה טפשי ונסחפו לדבר שלא ראוי. לא בודקים הסתה בחתונות אחרות או את אלו שמחלקים סוכריות אחרי פיגועים".

"לא חינכנו אף פעם לשנאה", הוסיף. "בהרבה חתונות השיר הזה מככב, גם אצל לא-דתיים. לא הייתה כוונה להסתה, והדבר הזה עבר כל פרופורציה. יש פה דריסה של צנעת הפרט, הרסו למשפחה את החיים, גם לחתן ולכלה, היום אנחנו חושבים איך לעזור להם גם להשתקם כלכלית - יש אנשים שרוצים לעזור ואוהבים אותנו, מבינים שאנחנו לא כאלה".

על המעצר המתוקשר של בנו אמר: "הוא מצולם שם וזו הזדמנות להסיט את השיח הציבור בכלי התקשורת מעינויי העצורים בדומא לחתונה של יקיר, ולהציג פה קבוצה כהזויים ולא שפויים ולהשחיר את פניהם בציבור כדי להתיר את דמם, זה לא ראוי ולא מכובד". האב שב והדגיש כי האירועים הסוערים בחתונה לא היו מתוכננים: "לא היינו מודעים ואם היינו מודעים היינו מפסיקים את זה. אנשים בכלל חשבו שזו תמונה של נפגעי טרור שלנו, זה היה בדיוק שלוש דקות. החתונה הייתה ברוח ובאווירה טובה".

במשפחה שבו והאשימו גורמים קיצוניים בהתססת הרוחות: "אנחנו מרגישים שנעשה לנו עוול, ועל פי כל מיני סימנים ומסרים ייתכן מאוד שנעשה בנו שימוש ציני לטובת כל מיני אינטרסים, יש הרבה שאלות ותהיות איך יצאו כל כך הרבה סרטונים ומי היו האנשים שם. מי הפיץ את התמונות? אולי יש פה אבישי רביב שתיים?
אני יודע דבר אחד: לנו התקלקלה השמחה, פגעו בצנעת הפרט, במשפחה שלנו, בחתן ובכלה שרק התחילו לבנות את החיים שלהם".