מת מפצעיו פצוע מפיגוע דקירה בחברון

הרופאים נאבקו על חייו של גנדי קופמן, תושב קריית ארבע בן 41 שנדקר לפני כשלושה וחצי שבועות במערת המכפלה, אך הבוקר הוא מת מפצעיו בבית החולים. קופמן הותיר אחריו אישה ושני ילדים. מועד הלוויתו טרם פורסם

גנדי קופמן ז"ל

נרצח נוסף בגל הטרור העקוב מדם: הבוקר (רביעי) נקבע בבית החולים שערי צדק בירושלים מותו של גנדי קופמן בן ה-41, שנפצע אנושות בפיגוע דקירה במערת המכפלה שבחברון בתחילת חודש דצמבר. מועד הלווייתו של קופמן טרם פורסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למרות מאבק קשה ועיקש של הצוותים השונים במשך כשלושה וחצי שבועות הוא לא שרד את פציעתו האנושה ונפטר", נמסר מבית החולים. "שערי צדק משתתף בצער המשפחה". קופמן הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

בקריית ארבע ביכו את מותו של "חברינו היקר גנדי קופמן, שנדקר על ידי מחבל ארור סמוך למערת המכפלה ונלחם ימים ארוכים על חייו".

זירת פיגוע הדקירה, בתחילת החודש (חטיבת דובר המשטרה)

פיגוע הדקירה אירע ב-7 בדצמבר סמוך לעמדת משמר הגבול בכניסה למערת המכפלה, כשמחבל פלסטיני דקר את קופמן ופצע אותו באורח קשה מאוד. כוח משמר הגבול שהיה במקום ירה לעבר המחבל ונטרל אותו.

במקביל, הגיעו לזירה צוותי מגן דוד אדום שהעניקו לפצוע הישראלי טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים כשהוא מונשם ומורדם.

לוחמי משמר הגבול שנטרלו את המחבל שחזרו לאחר מכן את הרגע בו הבינו שעליהם לפעול."הבנו מיד שמדובר בפיגוע ושיש לנו שניות לעצור את המחבל לפני שאזרחים נוספים יפגעו", סיפרו הלוחמים." שמענו את הצעקות והבנו מיד שמדובר בפיגוע רצנו לעבר המחבל שרכן מעל הקרבן, הדפנו אותו וביצענו ירי מדויק לעברו עד שנפל ארצה".

הסכין שבאמצעותה דקר המחבל (חטיבת דובר המשטרה)

"כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 40 שוכב כשהוא בהכרה מעורפלת, עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר אז פרמדיק מד"א זכי יהב שטיפל בפצוע. "פינינו אותו לבית החולים תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וטיפול תרופתי. הוא היה בהכרה מעורפלת ומצבו מוגדר קשה".