נתניהו במסר לחיזבאללה: "נגיב בתקיפות נגד כל התקפה"

ראש הממשלה ונשיא המדינה חילקו תעודות הצטיינות ל-14 אנשי המוסד והתייחסו לאיומים הנשקפים לישראל. נתניהו פנה לאיומים מחוץ ובעיקר מכיוון חיזבאללה ואמר: "נגיב בתקיפות לכל התקפה עלינו". הנשיא ריבלין פנה דווקא לאיומים מבית ובראשם שיח ההסתה והבהיר כי: "שיח ההסתה נגד השרה שקד הוא בזוי"

נתניהו באיום מרומז לנסראללה (רויטרס)

אחרי האזהרה ששיגר אתמול הרמטכ"ל גדי איזנקוט לחיזבאללה, גם ראש הממשלה מעביר מסר תקיף לארגון הטרור הלבנוני ומזהיר מפני נקמה על חיסול קונטאר. נתניהו ונשיא המדינה ריבלין חילקו היום (שלישי) תעודות הצטיינות ל-14 אנשי המוסד והתייחסו בדבריהם לאיומים השונים על ישראל. "נדע לפעול ונגיב בתקיפות לכל התקפה עלינו", אמר ראש הממשלה. הנשיא ריבלין דיבר על האיומים מבית ובראשם ההסתה והשיח האלים ברשת: "שיח ההסתה נגד השרה שקד - אלים, בזוי ומגונה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הטכנולוגיה המתפתחת ועליית האסלאם הקיצוני הם שילוב המציב לנו איום גדול", אמר נתניהו למצטייני ארגון הביון הישראלי ושיבח אותם על עבודת המודיעין ועל פעולות ההגנה וההתקפה שהם מבצעים. "המאמץ העיקרי והראשון הוא לפעול נגד השילוב של אירן וגרורותיה מצד אחד ודאע"ש ואיומים אחרים מצד שני" הבהיר ראש הממשלה.

נתניהו שלח מסר מרומז לארגון חיזבאללה ולמנהיגו חסן נסראללה, שבימים האחרונים איים לנקום בישראל בעקבות חיסולו של סמיר קונטאר המיוחס לצה"ל. "אנו פועלים נגד אלה שפועלים נגדנו, ושיידעו כל אויבנו שנגיב בתקיפות על כל התקפה עלינו", הבהיר ראש הממשלה.

נתניהו, ריבלין ופרדו בטקס המצטיינים (חיים צח/ לע"מ)

ריבלין: "שיח ההסתה אלים ובזוי"

נתניהו הדגיש את חלקו של המוסד במתיחות המזרח תיכונית ואמר למצטייני הארגון כי הוא בטוח שכשיגיעו התקפות ישראל תוכל להדוף אותן: "אם יש כוח שעוזר לנו להדוף התקפות זה אתם".

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את אנשי הארגון על עבודתם והוסיף מסר לגבי המתלהם בישראל. "אתם שומרים עלינו ממרחקים וראוי שאנחנו נשמור על עצמנו מבית", אמר הנשיא. "שיח השנאה שמופנה כלפי שרת המשפטים איילת שקד הוא מגונה, אלים בזוי ומקומו לא בחברה הישראלית".

ריבלין: "שיח ההסתה בזוי" (חיים צח/ לע"מ)

בהמשך כיוון ריבלין את דבריו באופן פרטני לפוסט שהעלה לרשת מרצה באוניברסיטה העברית בו הוא כינה את השרה שקד חלאה ניו-נאצית. "אפשר להתווכח, צריך להתווכח, ואפשר גם למחות", אמר ריבלין והבהיר: "שיסוי וביזוי של נבחר ציבור, בפרט על ידי מחנכי הציבור, אינם הדרך".

הנשיא סיים את דבריו ודרש לשמור על דיון ציבורי נוקב ובה בעת קשוב ומכבד: "זו חובה מוטלת על כולנו, על כל חלקי החברה הישראלית ללא יוצא מן הכלל - בוודאי בימים אלו".