ראש ה"חץ" הודח: חשף בעבר מידע

פרטים חדשים על הדחתו של מדען הטילים יאיר רמתי: לחדשות 2 נודע כי הוא שמר בטלפון הסלולרי שלו חומר מסווג והראה אותו לגורמים שאינם מורשים. ההחלטה להדיחו עוכבה עד לסיום ביצוע הניסויים ב"חץ". החשש: דליפת החומר גרמה נזק לביטחון המדינה

הוזהר בעבר. יאיר רמתי (אגף דוברות והסברה אגף הביטחון)

ראש מנהלת "חומה" המודח, יאיר רמתי, הוזהר בעבר בעקבות עבירות של ביטחון מידע - כך נחשף הערב (שני) במהדורה המרכזית. רמתי, שהודח בעקבות החזקת חומר מסווג במחשבו האישי, החזיק חומר סודי גם בטלפון הסלולרי שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מבדיקה של משרד הביטחון עלה כי רמתי הראה את החומר המסווג שהוחזק בטלפון שלו לגורמים בלתי מורשים ובעקבות כך הוזהר.

כמו כן מתברר כי ההחלטה להדיח את רמתי הגיעה כבר לפני שלושה שבועות, אך מפני שהוביל שורה של ניסויים מכריעים במערכות חץ 3 ושרביט קסמים, הוחלט להודיע לרמתי על הדחתו רק אתמול.

כעת ישנו חשש שהחומר הסודי שהחזיק רמתי דלף והגיע לידיים לא מורשות ונבחנת האפשרות כי נגרם נזק לביטחון המדינה. יש לציין כי למיזם הפיתוח של מערכות ההגנה האווירית שותף גם משרד ההגנה האמריקני, כך שייתכן כי גם בארה"ב יביעו זעם על הרשלנות.

שר הביטחון יעלון (דיאנה חננשווילי / משרד הביטחון)

יעלון קיבל את ההחלטה

לפני יומיים הודיע משרד הביטחון על הדחתו של של רמתי, האחראי על פיתוח ה"חץ", בשל עבירות ביטחון המידע. פיטוריו של רמתי מגיעים לאחר שבחודש האחרון נרשמו הצלחות בניסויים של שתי מערכות ההגנה האווירית חשובות שפותחו תחת ניהולו.

האיסור המוחלט על שמירת חומר מסווג במחשבים פרטיים הוא נושא שהממונה על הביטחון במשרד הביטחון שם עליו דגש רב במיוחד - וזאת בשל העובדה כי בכירים במערכת הביטחון נחשבים מטרה לגופי ביון זרים. ההחלטה להדיח את רמתי הגיעה עד לפתחו של שר הביטחון יעלון בעצמו.