עצור דומא שוחרר: "תקף רועה צאן"

ביהמ"ש הורה לשב"כ לשחרר למעצר בית קטין שנחשד במעורבות ברצח משפ' דוואבשה – לאחר שהוגשה נגדו הצהרת תובע בגין תקיפת פלסטיני ב-2014. גורמים במערכת הביטחון: "להגיע לאמת ולא לכתבי אישום נגד לא-מעורבים"

ארכיון (פלאש 90)

החשוד שעמד היום (שני) במרכז הצהרת התובע שהוגשה בפרשת הטרור היהודי שוחרר למעצר בית - זאת לאחר שחקירתו שהחלה בחשד למעורבות מרכזית ברצח המשפחה הפלסטינית בדומא הסתיימה היום בהצהרת תובע בגין תקיפת רועה צאן פלסטיני לפני כשנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטרת החקירה הינה להגיע לחקר האמת, ולא לכתבי אישום במקרה של אנשים שלא היו מעורבים", אמרו הערב גורמים במערכת הביטחון לחדשות 2 Online. יש לציין כי החשוד היה קטין בזמן ביצוע המעשה בשנת 2014.

בית משפחת דוואבשה בדומא (פלאש 90)

בין הסעיפים המקוריים שבגינם דרשה מערכת הביטחון להאריך את מעצרו ולמנוע ממנו מפגש עם עורך דין היו גם גרימת מוות במזיד תוך ביצוע העבירה, אולם היום בהצהרת התובע הופתעו עורכי הדין עדי קידר וחי הבר לגלות שתוצאות החקירה העלו רק חשד למעורבות בתקיפת רועה הצאן.

במהלך הדיון מתחו שני הפרקליטים ביקורת על הפרקליטות ועל השב"כ שדרשו לאורך החודש האחרון להאריך את מעצרו של החשוד בגין מעורבות ברצח בדומא. היום התברר שלא היה שום צורך במניעת מפגש עם פרקליטיו או בכל אחד משאר הצעדים החמורים שננקטו נגדו במהלך החקירה.

בית משפחת דוואבשה בדומא (יוסף דירייה, בצלם)

"משוכנעים שילדינו לא היו מעורבים ברצח"

מוקדם יותר היום הגיבו משפחות הנערים הנחקרים בשב"כ על ההאשמות כלפי החשודים, וקראו להקמת ועדת חקירה נגד שיטות החקירה. "אנחנו, הורי הנערים העצורים בחשד למעשה הרצח בכפר דומא, מגנים את מעשה הרצח אך משוכנעים שילדינו לא היו מעורבים בו", טענו המשפחות. שמם של החשודים טרם הותר לפרסום בשלב זה, אך בימים הקרובים צפויה לצאת הודעה רשמית שתשים קץ לשמועות. 

מחוץ לאולם בית המשפט בפתח תקווה בו נערכו היום הדיונים בעניינם של החשודים, הפגינו עשרות וקראו להפסיק את העינויים בחקירה. המוחים הניפו שלטים בהם נכתב: "יהודי לא מענה יהודי".

"אנו חוששים שכל מעצרם של ילדינו הינו תוצאה של לחץ ציבורי, שהוביל למעצרים חפוזים ולהפעלת עינויים קשים, רק כדי שיודו בפשע שלא ביצעו", הוסיפו המשפחות. "אנו דורשים הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתהיה מורכבת מנבחרי העם שיבחנו את עדויות הילדים, יצפו בכל סרטי החקירה ויקבעו אם אכן בוצעו התעללויות בילדינו כפי שילדינו טוענים, וכן את ההשפלות הקשות המכוונות שנעשו כלפי המשפחות".