צה"ל מתגבר את האבטחה בגבול הצפון

נמשכת המתיחות בעקבות חיסול קונטאר: בצבא הוחלט לתגבר את האבטחה במספר יישובים הסמוכים לגדר הגבול עם לבנון, מחשש לתגובת חיזבאללה. אתמול איים נסראללה: "נגיב בישראל או בכל מקום בעולם"

תגבור האבטחה ביישובים בצפון

יותר משבוע לאחר שהמחבל סמיר קונטאר חוסל בפרברי דמשק - בישראל ממשיכים להיערך לתגובה אפשרית של חיזבאללה. בעקבות החשש מפיגועי נקמה תגבר צה"ל את האבטחה בשורה של יישובים סמוכי גדר לאורך גבול הצפון. בשבוע שעבר אסר צה"ל על החקלאים באזור מטולה להתקרב לגדר הגבול עם לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נשא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום שני מאז החיסול ובו שב על האיום להגיב - "יהיו התוצאות אשר יהיו". בנאום וידאו אמר נסראללה: "ישראל טעתה בחישובים שלה, אנחנו נגיב וננקום וזה יכול לקרות בשטח ישראל או בכל פינה בעולם".

יממה לפני הנאום של נסראללה דיווח העיתון הכוויתי "אל קבס" כי דיפלומט ישראלי העביר מסר לחיזבאללה לפיו כל פעולה של ארגון הטרור עלולה לגרור פעולת תגובה קשה בחזית הצפונית. לדברי הדיפלומט, ישראל מוכנה ללכת גם למלחמה אזורית כוללת, בעקבות תגובה קשה של חיזבאללה.

קונטאר חוסל בסוף השבוע שעבר, לאחר שמספר טילים פגעו בבניין שבו שהה ברובע ג'רמאנה בדמשק. כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי שני מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שיגרו ארבעה טילים מונחים מטווח רחוק שפגעו בבניין והרסו אותו כליל. עוד דווח כי קונטאר חוסל בשעה שתכנן סדרת פיגועים נגד ישראל.