ההתכתבויות בין רכז השב"כ לאבי החתן מ"חתונת השנאה" נחשפות

פרסום ראשון: שעות לפני החגיגה הקיצונית, בה דקרו והציתו את תמונת הפעוט שנרצח, החליפו ביניהם השניים הודעות. איש השב"כ איחל מזל טוב לאב - שהזמין אותו לאירוע. במשפחת החתן טוענים: הוכחה שידעו על האיום. שב"כ: הקשר נועד לרסן קיצונים

חתונת השנאה שעוררה זעם (חדשות 2)

תחלופת המסרים שקדמה לחתונה רוויית ההסתה: בשבוע האחרון עוררה "חתונת השנאה" של פעילי הימין הקיצוני סערה גדולה. בתיעוד מהחתונה, שפורסם לראשונה בערוץ 10, קראו החוגגים - חלקם חבריהם של החשודים ברצח בכפר דומא - לנקמה ואחדים אף דקרו את תמונתו של הפעוט הפלסטיני עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע היהודי. היום (ראשון) נחשפת תכתובת המסרים בין רכז בשב"כ לבין שחר אשבל, אביו של החתן יקיר, בבוקר האירוע. משפחת אשבל טוענת כי ההודעות מוכיחות ששב"כ ידע על הסיכון להסתה והתלהמות בחתונה - והיה צריך לעצור זאת. בשב"כ, לעומת זאת, טוענים שמדובר בפרקטיקה שנועדה להרגיע את הלהבות ולרסן חשודים קיצוניים ואלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רכז המודיעין של השב"כ באזור שלח לאבי החתן הדעה בבוקר החתונה, בה נכתב: "בשעה טובה, מזל טוב". אשבל השיב לו: "תודה רבה, בטח נתראה באירוע אם אצליח לזהות אותך... רק בבקשה אל תבוא עם מסכת הסקי, שלא יבהלו – יש שם מבוגרים". הרכז הוסיף: "אל תשתה הרבה, שתוכל לחזור הביתה" ואבי החתן הרגיע אותו: "מקסימום אתה תחזיר אותי... אתה כבר מכיר את הדרך..."

במשפחת אשבל טוענים כי חלופת המסרים מוכיחה שאנשי השב"כ ידעו על החתונה, השתתפו בה וראו את המעשים הקיצוניים שנקטו חלק מהמבלים – בהם גם החתן, שאחז בנשק במהלך האירוע.

קרוביו של החתן מנסים להתנער מהסערה הציבורית וטוענים ש"גורמים בעלי אינטרס" עוררו את המהומה בחתונה. עוד טוענים בסביבת המשפחה כי הם "זכו" לביקורים מאנשי השב"כ לפחות פעמיים בחודש שקדם לחתונה. "אם השב"כ היה נוכח, למה הוא לא עצר שום דבר באירוע?", תהו במשפחה.

"לא מכירים את האורחים"

"התמונות של התינוק צצו בחתונה ללא ידיעתנו"

היום הפיצה משפחתו של החתן מכתב פומבי ביישוב בו היא מתגוררת, ובו ניסתה להפריך את הטענות כלפיהם. "ככל שהימים עוברים מגיעים אלינו פרטים נוספים שהופכים את התמונה כולה. חשוב לנו לתאר בפניכם את הפרטים, ואנו מתפללים שהאמת תצא לאור במלואה", טענו במשפחת אשבל. "כבר בחתונה עצמה היו הרבה אנשים שלא הכרנו, לא אנחנו וגם לא משפחת הכלה".

"פרט לשיר הזה, כל החתונה הייתה נורמטיבית לחלוטין, בלי שום נשק ובלי שום תמונה. ברגע שקלטנו מה שקרה, נבהלנו גם אנו וביקשנו להפסיק זאת מיד. התחושה הקשה שעולה היא שככל הנראה הדברים היו מתוכננים על ידי גורמים בעלי אינטרס מסוים". 

את פנייתם לשכנים סיכמו: "אנחנו עוברים ימים קשים מאוד, שמחת החתונה של בננו הבכור הפכה לייסורים גדולים, להשפלות וביזיונות והכפשות קשות עלינו - ועל ציבור שלם".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "במסגרת מימוש ייעודי לסיכול טרור מקיימים אנשי שב"כ, מעת לעת, קשר עם בני משפחות של חשודים בפעילות קיצונית ואלימה על מנת לנסות ולהסתייע בהם כדי לרסן את פעילות החשודים ולהשיבם להתנהלות נורמטיבית".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם