חייל נפצע בפיגוע בירושלים

מחבל חמוש בסכין התנפל על חייל בן 18 סמוך לתחנה המרכזית. אחרי שלא הצליח לגרום לו להתמוטט אחרי הדקירה הראשונה, דקר אותו שוב. מצבו מוגדר קל. מאבטח שהבחין באירוע סייע לחייל להשתלט על המחבל

חייל בן 18 נפצע הבוקר (ראשון) באורח קל בפיגוע דקירה ברחוב הצבי בירושלים, סמוך לבניין בזק. הדוקר נעצר על ידי מאבטח שהיה במקום והוחזק עד שהגיעו הכוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לרחוב הצבי פינת ירמיהו העניקו לצעיר טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, וכשהוא בהכרה מלאה. "על המדרכה שכב צעיר שעוברי אורח ניסו לעזור לו והתחילו בעצירת הדימום", סיפר פרמדיק מד"א אלדד בנשטיין. "הוא סבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ". בבית החולים הדסה דיווחו כי מצבו של החייל קל ויציב.

זירת הפיגוע, הבוקר

החייל המותקף הוא חייל שלא היה חמוש, עולה חדש שנמצא בתקופה זו במסלול טירונות בצבא. הדוקר התנפל עליו פעם אחת ונמלט, אך כשסובב את ראשו וראה שהחייל לא נפל, חזר אליו וניסה לדקור שוב.

הדוקר, ככל הנראה גבר בן 30, התנפל על הצעיר ברחוב ופצע אותו. מאבטח שהבחין באירוע השתלט על המחבל עד שכוחות המשטרה הגיעו לאזור ועצרו אותו. "העירנות והתושייה של המאבטח, לצד תגובתו המהירה והנחושה, מנעו פיגוע גדול סמוך לתחנה המרכזית", אמר מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב צ'יקו אדרי.