חשש ממתקפת טרור נוספת באירופה

אוסטריה הודיעה כי מדינות רבות באירופה קיבלו התרעה קונקרטית על כוונה לבצע פיגוע טרור גדול בימים הקרובים. באירופה לוקחים ברצינות את המידע, שהגיע מ"ארגון ביון ידידותי", והחלו לבדוק את שמות הטרוריסטים האפשריים שהוזכרו בו

כוחות משטרה בפריז, ארכיון (רויטרס)

הטרור יחזור לאירופה בכריסמס או בסילבסטר? גורמי ביון במערב העבירו אזהרה למדינות אירופה, לפיה התקבל מידע על כוונה לבצע פיגוע גדול באחת מבירות אירופה עוד לפני סוף חודש דצמבר וכניסת שנת 2016. על פי הדיווח שנמסר ממשטרת אוסטריה, המידע כלל שמות של חשודים - והבדיקה בעניינם החלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההתרעה שהתקבלה סווגה כ"התרעה בסבירות גבוהה" ובה מדובר בעיקר על פיגוע בערי בירה גדולות - מתקפת ירי או פיגוע תופת. המשטרה באוסטריה הודיעה הערב (שבת) כי "ארגון ביון ידידותי", ממדינה שעל שמה סירב להצהיר, העביר את המידע.

על פי הדיווח, האזהרה כללה גם שמות של מפגעים פוטנציאליים ספציפיים אך "לא הושג מידע ספציפי עד כה". באירופה לוקחים ברצינות את האיומים, שמגיעים שישה שבועות לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בפריז, בה נהרגו 130 איש ונפצעו מאות.

בעקבות המידע, משטרת וינה הוציאה מספר הנחיות, ובראשון נוכחות מוגברת של כוחות משטרה במקומות עם ריכוזי קהל, בעיקר באירועים ותחבורה. כמו כן, הדגישו במשטרה המקומית, יושם דגש על איתור כלי קיבול שיכולים להכיל כמות רבה של חומר נפץ, כגון: מזוודות ריקות, תיקים וגם מסגרות של אופניים. 

"הועברו לקהל הנרחב הסברים ברשתות התקשורת המקומיות בנוגע לנוכחות המשטרתית המוגברת", סיכמו באוסטריה.