מנהיג דאע"ש: "מתקרבים לישראל מדי יום"

לראשונה מאז הקמת ארגון הטרור הרצחני, משמיע המנהיג אבו-בכר אל בגדאדי מסר מאיים כלפי ישראל: "לא תהיה לכם מנוחה, פלסטין תהיה בית קברות עבורכם"‎

מסר תקיף. אל בגדאדי

מנהיג דאע"ש במסר מאיים, שמופנה הפעם ישירות לישראלים: אבו באכר אל בגדאדי, מנהיג ארגון הטרור, איים היום (שבת) בפעם הראשונה באופן מפורש כלפי ישראל: בקלטת שמע שפורסמה הערב אמר המנהיג "ניפגש בקרוב בפלסטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היהודים חשבו שאנחנו שכחנו את פלסטין וחשבו שהם הצליחו להסיח את דעתנו ממנה - כלל לא, יהודים, לא שכחנו את פלסטין לרגע", אמר בהקלטה. "ברשות אללה, לא נשכח אותה לעולם. בקרוב בקרוב, ברשות אללה, תשמעו את קולות הכניסה של הלוחמים ואת כוחות החלוץ שלהם מטילים עליכם מצור".

בקרוב בישראל? לוחמי דאע"ש, ארכיון (רויטרס)

"היהודים קובצו במקום אחד כדי שהמוסלמים יהרגו אותם"

ראש דאע"ש הוסיף כי המתקפה על ישראל "תקרה ביום שאתם חושבים שהוא רחוק אך אנחנו חושבים שהוא קרוב - אנחנו מתקרבים אליכם יום אחרי יום". לדבריו, "לא תהיה לכם מנוחה ליום אחד, יהודים. ביתכם ואדמתכם בפלסטין לא יהיו אלא בית קברות עבורכם. אלוהים לא קיבץ אתכם בתוכה אלא כדי שהמוסלמים יהרגו אתכם, כך שתתחבאו מאחורי עצים וסלעים - ואתם כבר ידעתם זאת היטב״.

בהמשך הקלטת הוסיף: "ישראל תשלם מחיר כבד, הגמול שלכם יהיה קשה ותעמדו בפני תוצאות נוראיות מצד הלוחמים שלנו". בהמשך הקלטת התייחס מנהיג הארגון גם לקרבות בסוריה ועירק, והודה כי דאע"ש ספג מספר מפלות בעבר: "איבדנו מספר שטחים לפני שנים, אבל עמדנו בפרץ וכיום אנו נמצאים בעיצומם של הניצחונות הגדולים ביותר בתולדותינו. התקיפות של רוסיה לא פוגעות בנו".

בהמשך פנה ללוחמי הארגון ולמוסלמים בכל העולם: "אנחנו קוראים לכל מוסלמי להצטרף לקרב ולהתקומם - במיוחד בערב הסעודית". ל'חיילים' של הארגון אמר: "תהיו אמיצים, בקרוב המערכה נגדנו תסתיים ואנחנו נהיה בצד התוקף ולא בצד המגן. העולם כולו משתף פעולה נגדנו, אבל אל דאגה - המדינה שלנו עומדת במתקפה ואפילו מתרחבת".

רוסיה: "השמדנו אלפי מיכלי נפט של דאע"ש"

במקביל לאיומיו של אל בגדאדי, רוסיה ממשיכה לנסות ולפגוע במקורות המימון של ארגון הטרור הרצחני: צבא סוריה פירסם תיעוד של חלק מהתקיפות האוויריות נגד מטרות הארגון בסוריה. בסרטון ניתן לראות כי גיחות רבות מתמקדות בתשתיות של דאע"ש, ובעיקר במיכליות הנפט. ברוסיה - וגם בקואליציה המתחרה בראשות ארה"ב - מקווים שפגיעה במקורות ההכנסה של הארגון תקשה עליו להגן על השטחים בהם הוא שולט.

"תקפנו בסיסי טרור רבים, זוהו פגיעות במטרה ונזק נגרם לתשתיות של הטרוריסטים", הדגישו במשרד ההגנה הרוסי. את אחת המטרות, שמיקומה לא פורסם, הגדירו בקרמלין כ"אחד המטות המרכזיים של המיליטנטים". בתיעוד נראה עשן רב מיתמר מעל המטרות.

חלק מהמטרות, בהן מתקן אימונים ומחסן נשק, הותקפו בלילה על מנת לנצל את היתרון הטכנולוגי של חיל האוויר הרוסי. תקיפה נוספת התמקדה במתקן לזיקוק נפט, וברוסיה חזרו בימים האחרונים על ההאשמות לפיהן טורקיה למעשה משתפת פעולה עם ארגון הטרור.

"פעלנו בעיקר נגד נתיבי סחר הנפט הלא חוקיים בסוריה, וקרוב ל-2,000 מיכליות שהיו בידי הטרוריסטים הושמדו", אמר מקור בקרמלין. שיירות נוספות של משאיות, שלטענת הרוסים היו בדרכם לגבול הטורקי, הופצצו ועלו באש.