צפו בתרגיל: "מחבלים חדרו לישיבה בחברון"

חניכי בית הספר ללוחמה בטרור "פשטו" בתחילת החודש על ישיבה בחברון. התרחיש: מחבלים חדרו למקום ומחזיקים בני ערובה. "זה אותנטי ומחובר למציאות", סיפר מ' ביה"ס. כך זה נראה

זה החל בקבלת מידע מודיעיני על חדירת מחבלים לישיבת "שבי חברון" בעיר והימצאות בני ערובה. כך החל תרגיל חניכי בית הספר ללוחמה בטרור בתחילת החודש. צוותים הגיעו למקום, ולאחר אישור תכניות אצל מפקד היחידה - ביצעו השתלטות, חיסלו את המחבלים ופינו את בני הערובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהלך ההשתלטות בוצע על פי התכנון והחיילים שלקחו חלק בתרגיל עברו הכשרה ארוכה ומקיפה בתחום הלחימה מול מחבלים חמושים שמתבצרים במבנה. התרגיל היה חלק משבוע רצוף במגוון רב של תרגילים המדמים אירועי טרור מורכבים, ביניהם השתלטות על מבנה.

"אותנטי ומחובר למציאות" (דובר צה"ל)

ברגע שכלל הכוחות היו מוכנים לפעולה (צלפים, "קופים" וכוחות ההשתלטות) ניתנה האות לבצע פריצה מתוזמנת למבנה, לחימה סלקטיבית במחבלים ופינוי של בני הערובה החוצה.

"יש משהו מאוד אותנטי ומחובר למציאות בתרגול בישיבה הזו שבחברון", סיפר מפקד בית הספר ללוט"ר, סא"ל ארז בן שאנן. "תוך תכנון הפרטים עד לרמת הדיוק המרבית, איסוף מודיעין ושיתוף פעולה, צלחו הלוחמים במשימה, ואין ספק שהביצועים בשטח עונים על הדרישה המבצעית", אמר מפקד התרגיל, רס״ל ש'.

"אירועי הטרור במאפייני השתלטות עוינת על מבנה מתחילים לחזור ולהופיע על סדר היום בעולם", הוסיף מפקד ביה"ס. "בזמן המסלול, החיילים עוברים מספר תרגילים בסדר גודל כזה כחלק מהכשרתם ובנוסף, ישנם תרגילים מסוג זה שאנו, כיחידה האמונה על התחום, מעבירים ליחידות מובחרות בצבא ובמשטרה בכדי לשמור על כשירות תמידית לאירוע מזדמן ולא צפוי".